Haber

Sony, Yeni PlayStation Store’da Oyun İsimlerini Göstermediği Tuhaf Eksikliği Giderdi

Sony, Yeni PlayStation Store'da Oyun İsimlerini Göstermediği Tuhaf Eksikliği Giderdi

Yeni tür oyun konsolu PlayStation 5’in çıkışı için hazırlıklarına sürekli Sony, bu hazırlıklar dahilinde geçtiğimiz ayın sonlarında PlayStation Store’un web ve mobil sürümünü güncellemişti. 

Sony, yeni PlayStation Store tasarımında “sadeliğe” siklet vermiş durumda. Hatta şirket, sadelik konusunda ayarı öylesine kaçırmış durumda ancak, yeni PlayStation Store’un birincil sürümünde oyunların sadece afişi ve fiyatı yer alıyor, oyunların ismi dahi yazmıyordu.

Yeni PlayStation Store’un oyun isimlerinin deha bulunmadığı birincil hali

playstation store

PlayStation Store’da oyunların isminin yazmaması, oyunseverlerin mağazada dolaşırken hangi oyunu alacaklarına oyunun fiyatına veya afişine bakarak karar vermelerine(!) niçin oldu. Zira esas sayfada oyuna dair görebildiğiniz tek bilgiler bunlardı.

Sony, oyuncuların da uyarılarıyla(!) birlikte bunun sadelikten fazlası olduğunu ayrım etmiş olacak fakat PlayStation Store’u bir defa daha güncelledi ve listelenen oyunların en azından isminin görünmesini sağladı.

Yeni PlayStation Store’un şu anki hali

playstation store son

Artık PlayStation Store’un başlıca sayfasında veya oyun listelerinde dolaşırken oyunların isimlerini de görüntüleyebiliyorsunuz. Fakat herhangi bir oyunun ürün sayfasını ziyaret ettiğinizde hala oyun ile ilgili ekran görüntülerine veya videolara ulaşamıyorsunuz. 

Haberimizin başında da aktardığımız gibi Sony, şu sıralar PlayStation 5’in çıkışına odaklanmış durumda ve şirket, konsolun çıkışı yaklaştıkça PlayStation Store’daki eksiklikleri ve hataları giderecektir. Hem bu eksikliklerin hiçbirinin PlayStation Store’un PlayStation uygulamasında bulunmadığını belirtelim.

Comments
To Top