Haber

Sony, PS5’in Sistem Performansını İyileştiren Yazılım Güncellemesini Yayınladı

Sony, PS5'in Sistem Performansını İyileştiren Yazılım Güncellemesini Yayınladı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Şirketin yazılım güncellemesi, PlayStation 4 için de o kadar fazla defa sunulan güncellemeler gibi sistem performansını iyileştirmeye karşın. Fakat bu güncellemenin bugüne değin bildirilen hataların üstesinden gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor.

Türkiye ve İngiltere gibi böylece fazla ülkedeki oyunseverler, PlayStation 5’le henüz karşılaşmadılar. Ancak ABD ve Japonya’daki oyuncular, bu konsola an itibarıyla ulaşmış durumdalar. Konsolun birincil günleri oldukça sancılı geçiyor olsa da Sony, sunacağı yazılım güncellemeleriyle sorunların üstesinden gelecek gibi görünüyor. Buna ek olarak yaşanan tüm sorunlara karşın Sony’nin şu esas kadar herhangi bir hatayı kabul etmediğini de belirtelim.

PlayStation 5’in yazılım güncelleme ekranı ise böyle görünüyor

PlayStation 5 yazılım güncelleme ekranı

Sony, PlayStation 5 için yazılım güncellemesi yayınladığında bir QR kod verecek gibi görünüyor. Kullanıcılar, başka bir cihazla okutacakları QR koduyla da laf konusu yazılım güncellemesinin neler getirdiğini görüntüleyebilecekler. Oysa siz QR kodu okutmadan biz söyleyelim. Eğer kodu okutmayı denerseniz güncelleme notlarına yok, PlayStation’ın internet sitesine erişiyorsunuz. Bu durum, konsol Türkiye’de çıkış yaptıktan daha sonra değişecek.

Teknoloji devi, 20.02-02.25.00 kodlu güncelleme ile ilgili ayrıntılı bir izah etme yapmamış olsa da bu yazılım güncellemesinin konsoldaki en azından bir takım hataları gidereceğini umuyoruz. Kullanıcılar özellikle de konsolun uyku moduna geçemiyor oluşlarından şikayetçilerdi ve bu yazılım güncellemesinin sorunu düzeltmesi, böylece fazla PlayStation 5 sahibine gizli bir nefes aldırabilir gibi duruyor.

Comments
To Top