Haber

Sony, PS4 ve PS4 Pro’yu İlk Alan Müşterisine Bir Sürprizle PS5 Gönderdi

Sony, PS4 ve PS4 Pro’yu İlk Alan Müşterisine Bir Sürprizle PS5 Gönderdi

Sony’nin yeni oyun konsolu PS5, ABD ve bazı belirtilmiş ülkelerde 12 Kasım’da satışa sunulacak. Yeni tür konsolun piyasaya sürülme tarihinin yaklaşmasıyla birlikte binlerce hayran konsola ilk günden ulaşmanın yollarını aramaya başladı. Bu noktada sürprizler yapmayı seven Sony ise bir hayranını sevindirmeyi başardı. 2013’teki PS4 lansmanında çok uzun zaman boyunca bekleyerek PS4’ü, 2016’da ise PS4 Pro’yu birincil bölge ad olan Joey Chiu, PS5’e de sahip olan ilk kişi oldu. 

Bu kez kendisi almayan, bunun yerine aracısız Sony tarafından yazılmış bir notla gönderilen konsolun kutusunda “Sabır bir erdemdir, bu sizin için” yazılıyordu. 

Chiu, 2013’te PS4’ü alıp bu efsanevi dünyaya girmek isteyen milyonlarca insandan biriydi. Bunun için kasım ayındaki PS4 New York lansman etkinliğinde ilk sırada bulunan arkadaşımız, o dönemde birincil konsol ödülü için sahneye çıkarılmıştı. Chiu, aynı şekilde PS4 Pro’yu da birincil satın bölge birey olarak tarihe geçmişti. 

Bu defa konsol Chiu’ya gitti

Sony, PS5 lansmanının pandemi dönemine denk gelmesiyle konsollar daha fazla kargolarla gönderiliyor. Joey Chiu’nun yeni oyun konsolu da lansman tarihinden iki gün önce gönderildi. Eline gelen konsolun fotoğrafını paylaşan Chiu’nun tweet’ine Sony’nin devlete ait Twitter hesabından 5 kalpli bir cevap geldi.

Sony’nin yeni cins konsolu PlayStation 5, 12 Kasım’da ABD’de; 19 Kasım’da ise ülkemiz dahil uluslararası pazarda satışa sunulacak. 

Comments
To Top