Haber

Sony, PlayStation 4’ü Cyberpunk 2077’yi Kaldırmayan Oyunculara Para İadesi Yapmaya Başladı

Sony, PlayStation 4'ü Cyberpunk 2077'yi Kaldırmayan Oyunculara Para İadesi Yapmaya Başladı

Bu yılın ve olur ya de son yılların en fazla beklenen oyunu Cyberpunk 2077, sayısız ertelemenin peşinde nihayet geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Çıktığı ilk günden beri gündemden düşmeyen, bir takım kesimlerden bütün anekdot alırken bazı kesimler göre da yerden yere vurulan oyun, önemli optimizasyon sorunlarıyla boğuşuyor.

PC tarafında işler azıcık daha yolunda gibi gözükse de özellikle konsol tarafında oyuncuların düşük FPS değerlerinden hiç de hoşnut olmadığı söylenebilir. Oyuncuların bu memnuniyetsizliği Metacritic kullanıcı puanlarına da yansımış durumda ve Cyberpunk 2077’nin PS4 tarafındaki kullanıcı skoru 10 üzerinden yalnızca 2,7; Xbox tarafında da benzer şekilde 3,5 gibi epeyce düşük bir puan karşımıza çıkıyor.

Sony’nin Cyberpunk 2077 için para iadesine başladığı iddia edildi:

Cyberpunk 2077

Oyunun konsol tarafındaki düşük puanları, optimizasyon sorunlarının ne denli ciddi olduğunu bizlere gösteriyor. Öyle ama derhal çoğu PlayStation 4 oyuncusu Cyberpunk 2077’yi ‘oynanamaz’ olarak nitelendiriyor ve Sony’den para iadesi istiyor. Sony’nin normalde PlayStation Store için bir geri ödeme politikası bulunmasa da bir takım istisnai durumlarda oyuncuların zararını karşıladığı biliniyor.

görünürde Cyberpunk 2077 de Sony kadar istisnai bir şart olarak kabul edilmiş durumda zira Reddit’te bazı kullanıcılar, PlayStation Takviye ekibiyle iletişime geçtikten sonra para iadesi aldıklarını söylüyor. Gönderi de keza Sony’nin sorunlar hakkında CDPR’ye bir şikâyet gönderdiği de iddia edildi ama bu konuya dair resmi bir belge bulunmuyor.

öte taraftan para iadesinin şimdilik bütün kullanıcıları kapsamadığı ve bir takım oyuncuların taleplerinin reddedildiği bilgisi de aktarılıyor. Konu hakkında yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Gelişmelerden farkında elde etmek için takipte kalın.

Comments
To Top