Haber

Sony, Mandalorian benzeri sanal set ekranlarını satmaya başlayacak

Sony, Mandalorian benzeri sanal set ekranlarını satmaya başlayacak

Sony, dijital film setleri (The Hollywood Reporter aracılığıyla) meydana getirmek için kullanılabilecek bir dizi modüler ekran satmaya başlayacağını duyurdu. Bu tür bir teknoloji aşina geliyorsa, bunun nedeni Industrial Light & Magic ve Epic Games’in The Mandalorian’ı yaratmaya yardımcı olmak için benzer setler oluşturması olabilir.

Ekranlar, MicroLED’leri kullanan modüler paneller olan ve daha önce tabela için kullanılmak üzere pazarlanan Sony’nin Crystal LED serisinin bir parçasıdır. Ekran teknolojisi ve modülerliği, bir denetleyiciye ast bir grup paneli kullanarak çok büyük görüntüler oluşturabileceğiniz anlamına kazanç. Bu, ekranlardan sanal bir set oluşturmaya çalışıyorsanız kullanışlıdır.

Epeyce aydınlık oluyorlar

Bugün açıklananlar yeni B serisinin bir parçası ve film prodüksiyonu için yararlı olarak pazarlanıyor: yansıma önleyici kaplamaları var ve parlaklar. Sony, 1.800 nitte çalışabileceklerini söylüyor. Apple’ın Pro Display XDR’ı 1.600 nit’in üstündedir ve inanılmaz derecede parlak bir ekrandır. (Apple’ın Pro Display XDR’ındaki “XDR”, sahiden ne kadar parlak olabileceğinin bir işlevi olan “genişletilmiş enerjik aralık” anlamına gelir.)

Arkadaki planınızı ekranlardan oluşturmanın bir yararı, emit, seyirciyi oyuncularınızın gerçekten orada olduğuna ikna etmeyi kolaylaştırır. Geleneksel yeşil perde setlerinde arkadaki plan düz, düz bir renktir ve oyuncularınızı arka plan sahiden varmış gibi aydınlatmanız gerekir. aynı zamanda, ekranları kullanırken, arka plan zaten oradadır ve ışık sağlar.

Adamakıllı uydurma bir örnek olarak, günbatımında çölde oturan bir kişilik hayal edelim. Bunu yeşil bir ekranda çekiyor olsaydınız, oyuncunun fiilen dıştan olsaydı nasıl görüneceğini simüle etmek için bir dizi ışık ayarlamanız gerekirdi. aynı zamanda, ekran kullanıyorsanız, bu ışığı sizin için üreteceklerine çoğunlukla güvenebilirsiniz, bu da gerçekçi görünümlü bir çekim yapmayı kolaylaştırır (bunun perde arkası videosunda olduğunu görebilirsiniz).

İlgili

The Mandalorian, dijital setlerini oluşturmak için Fortnite yaratıcısı Epic Games ile nasıl işbirliği yaptı

Ekran göstermek daha realist yansımalar anlamına da gelebilir. Örnekteki varsayımsal karakterimiz, örneğin hafif yansıtıcı bir kask takıyor olsaydı ve biz yeşil bir perde üzerinde çekim yapıyorduk, bu yeşil rengi yansıtırdı. Görsel efekt sanatçıları daha sonra geri dönmeli ve kaskın gerçekten çölü yansıtıyormuş gibi görünmesini sağlamalıydı. bununla birlikte, ekranlarla kask, çevresinde görüntülenen görüntüleri yansıtabilir, herhangi bir işlem sonrası gerekmez. Okulda kısa filmler çekerken, yansımaları bakmak ve egzersiz sonrası yapmaktan sakınmak için sıradan eski TV’leri kullanırdık, ancak bu panellerin birazcık daha iyi sonuçlar vereceğini varsayım edebilirsiniz.

Sony, bu ekranların yüksek kare hızları ve 3B yeteneğine sahip olduğundan, onları ne tür bir sinyal besleyebileceğiniz konusunda fazla pozitif elastikiyet vardır. Bunları “yaz aylarında” kullanıma sunmayı planlıyor, oysa hemen şimdi bir fiyat açıklamadı. Bunların profesyonel düzeyde ürünler olduğu göz önüne alındığında (B serisi, Sony’nin film prodüksiyon kolu olan Sony Pictures Entertainment ile işbirliği içinde geliştirilmiştir), bu olasılıkla bir “sormanız gerekiyorsa, bunu karşılayamazsınız” durumudur. Oysa kendiniz satın almayacak olsanız bile, yakında bunlar kullanılarak hazırlanan filmleri ve şovları izliyor olabilirsiniz.

Comments
To Top