Haber

Sony, Her Oyuna Ayrı Ayrı Ayar Yapmaktan Kurtaracak PS5 Özelliğini Açıkladı

Sony, Her Oyuna Ayrı Ayrı Ayar Yapmaktan Kurtaracak PS5 Özelliğini Açıkladı

Sony’nin ön siparişlerinde yoğun bir taleple karşılaştığı PlayStation 5, birçok yeni özellikle birlikte geliyor. Bu yeni özellikler aralarında epeyce seri bir SSD, 4K çözünürlük desteği gibi şeyler olsa da tabiri caizse daha ince noktalarda da oyuncuların işlerini kolaylaştıracak özellikler de yer alıyor.

Sony, yeni cins konsolunda çoğu erişilebilirlik seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor. Bunlardan bir parça başına de oyun altyazıları. PlayStation 5’te bulunan yeni bir nitelik tamamen bütün PlayStation 5 oyunlarında varsayılan olarak altyazılar açık ülkü getirilebilecek.

Sony’nin PS5’te sunduğu yeni erişilebilirlik özellikleri

oyun altyazısı, altyazı

Sony, bu hafta başında yeni konsolunun ayarlar ve kullanıcı ara yüzü tanıtımında ön ayarlar seçeneklerini tanıtmıştı. Bu sayede ön ayarların nasıl çalıştığı ve oyuncuların buradan neleri değiştirebileceği daha net bir şekilde kesin olmuştu.

PlayStation 5’te ön ayarları başkalaşmak için oyuncular, Ayarlar (Settings) menüsünden Belirli Bilgi (Saved Data) ve Oyun/Başvuru Ayarları (Game/App Settings) daha ardından ise Oyun Ön Ayarları (Game Presets) sekmesine gelerek farklı alanlara yönlendirilmiş ayarlamalar yapabiliyorlar. Oyuncular, buradan ses ve altyazılar üzerinde değişiklikler yapabiliyorlar. Bu menüdeki ayarlar tamamen altyazılar ve tercih edilen ses, tüm yeni oyunlarda varsayılan olarak kabul edilebiliyor.

Burada bulunan bir öteki ayar da Güçlük seçeneği. Bu seçenekte en basit, kolay, normal, güç ve en güç seçeneklerinden bir adam başına ön ayarlı olarak ayarlanabiliyor. Buna ek olarak Performans ve Çözünürlük seçeneğinden FPS ya da çözünürlük ayarlanabiliyor. Ayrıca Kamera Kontrolleri seçeneğinden de kamera kontrollerinin adi mi yoksa tersine çevrilmiş mi kullanmak istendiği seçilebiliyor.

Comments
To Top