Haber

Sony, God of War ve Uncharted Yeniden Yapımları Üzerinde Çalışmış Olabilir

Sony, God of War ve Uncharted Yeniden Yapımları Üzerinde Çalışmış Olabilir

David Jaffe’in “PlayStation Insider” programına davetli olan eski bir Sony çalışanı, PlayStation’ın geçtiğimiz yıllarda bir takım eski amiral gemisi oyunlarını modern grafiklerle yeniden yaratmayı düşündüğünü söyledi. Söz konusu çalışan, Sony San Diego Studio’nun eski yöneticilerinden olan Michael Mumbauer.

Aynı Zamanda eski God of War ve Twisted Metal oyunlarının yönetmeni de olan Jaffe ile eski Sony yöneticisi Mumbauer, sohbet baştan başa birçok konuya değindi. Sony yıllarındaki rolünden de bahseden eski yönetici, asıl konumunun birincil ilk önce öteki Sony stüdyolarına takviye sağlayacak bir görsel sanatlar grubuna liderlik etmek olduğunu oysa bunun zamanla değişmeye başladığını söyledi.

Sony, baştan yapımlara alaka duyuyordu:

God of War & Uncharted

O dönemki Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios Başkanı Shawn Layden’ın tahsis yaptığı sürede remake ve remaster yapımlar konusunda epeyce ilgili olduğunu söyleyen Mumbauer, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy’yi bu yapımlardan biri olarak örnek gösterdi. Mumbauer, Uncharted 1 ve God of War gibi bazı popüler oyunları da günümüz grafikleriyle her tarafta yaratmak istediğini ayrıca belirtti.

bununla birlikte Sony, remake ve remaster yapımlara böylece alaka duyuyordu ancak bunun için Sony San Diego’da özel bir geliştirme ekibi oluşturdu. Söz konusu ekip hâlâ var ve ekipte 200’den pozitif birey bulunuyor. Hatta bu özel geliştirme ekibinin, bazıları tarafından Uncharted 5 olduğu düşünülen sıcacık bir oyun üzerinde çalıştığı da bahis ediliyor.

Buradan yola çıkarak Sony’nin belki gelecekte God of War üçlemesi ve orijinal Uncharted oyunlarının baştan yapımlarını piyasaya süreceğini söyleyebiliriz ama bu yakın zamanda olacak gibi görünmüyor. gerçi Sony’nin bu konuda çalışmalar yürütmesinin umut verici olduğunu spesifize etmek gerek.

Comments
To Top