Haber

Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan Kaldırdı

Sony, Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store'dan Kaldırdı

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Cyberpunk 2077’yle ilgili tartışmalar, bir türlü sona ermiyor. CD PROJEKT RED’in senelerdir üstünde çalıştığı oyun, ne eyvah fakat beklentileri karşılayamadı. Oyun, en zinde PC sistemlerinde bile güçlükle çalışırken, Xbox One, PlayStation 4 ve 3, oyunda istenen performansın yanına bile yaklaşamıyor. Konuyla ilgili olarak Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni bir karar verdiğini duyurdu.

Sony, sıradan koşullarda bir iade politikasına sahip değil. Yani PlayStation Store üzerinden aldığınız bir oyunu geri vermek, öyle de mümkün olmuyor. Fakat Sony, PlayStation 4’te yaklaşık olarak çalışmayan Cyberpunk 2077 için bir geri ödeme sistemi oluşturup, oyuncuların para iadesini gerçekleştirmişti. Şirket şimdiyse, PlayStation 4 sahiplerinin Cyberpunk 2077 almasını en ince ayrıntısına kadar engelledi.

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’dan kaldırıldı

Cyberpunk 2077

Sony, resmi oyun mağazası üzerinden alınan Cyberpunk 2077 için, bütün oyuncuları kapsayan bir geri ödeme formu hazırladığını açıkladı. Oyunculara tatmin edilesi bir tecrübe sunmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyleyen Sony, Cyberpunk 2077 konusunda hiçbir oyuncunun mağdur olmayacağını açıklama etti. Böylelikle Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın alan tüm oyunseverlere, paraları iade edilmiş olacak.

Sony’nin Cyberpunk 2077’yle ilgili planları, yalnızca geri ödemeye yönelik yok. Şirket, son yılların en fazla beklenen oyununu PlayStation Store’dan da kaldırmaya karar verdi. Yani oyun, en azından sorunlar düzeltilene değin PlayStation Store üzerinden satın alınamayacak. Sony, Cyberpunk 2077 hayranlarının sakin olması gerektiğini, ikinci bir ilan yaparak oyuncuları bilgilendireceklerini açıkladı. 

Comments
To Top