Haber

Sony, Bravia Core film hizmetinde neredeyse 4K Blu-ray kadar iyi bir akış kalitesi vaat ediyor

Sony, Bravia Core film hizmetinde neredeyse 4K Blu-ray kadar iyi bir akış kalitesi vaat ediyor

Şirkete tarafından, Sony’nin yeni Bravia XR televizyon setleri, müşterilerin yeni Bravia Core platformu yoluyla alıcı pazarındaki en yüksek kalitede film izlemelerine ve yayınlamalarına ihtimal tanıyacak.

Bravia XR sahipleri, Sony’nin “hemen hemen kayıpsız” ultra yüksek tanımlı, Blu-ray disk kalitesine ulaşan “Pure Stream” teknolojisini kullanarak bir dizi Sony Pictures arasından seçim yapabilecek ve bunları izleyebilecek. Sony’ye kadar. Pure Stream keza saniyede 80 megabit’e dek akışa izin verir. Karşılaştırmak icabında, birçok sızıntı hizmeti, uygun 4K Ultra HD sızıntı kalitesini almak için saniyede 15 ila 25 megabit arasında bir internet hızının korunmasını önerir. Sony’nin rakamları doğruysa, bu rakiplerin çoğundan daha iyidir.

Platform tüm yeni Bravia XR modellerinde (MASTER Series Z9J 8K LED, MASTER Series A90J ve A80J OLED ve X95J ve X90J önceden yüklenmiş olarak kazanç. 4K LED) ve etkili bir kupon sistemi kullanır. Bir kişinin satın aldığı modele emrindeki olarak, kendilerine bir dizi kredi verilir. Bu krediler bir dizi yeni oyun için paraya çevrilebilir. Kullanıcıların krediyle satın alındıktan sonradan bu kitapları saklayıp saklayamayacakları net yok, ancak The Verge daha fazla bilgi için Sony’ye ulaştı.

Sızıntı cephesinde, Sony’nin web sitesi, müşterilerin bir dizi başlığı “istediğiniz vakit ve istediğiniz kadar, 4K HDR kalitesine dek” izleyebileceğini belirtiyor, oysa bunun da sınırları var. Yayınlama kullanılabilirliği süreleri, siteye kadar satın alınan Bravia XR modeline bağlıdır.

Bravia Core Netflix’in yerini almayacak, oysa görünen o ama, müşterilere yeni TV setlerinin en üst düzey yeteneklerini kullanmak için özel olarak planlanmış gibi görünüyor. Hakiki 4K HDR özelliklerine sahip bir TV satın aldığınızda ve en iyi 4K YouTube kanallarını oynattığınızda, yeni setiniz ile attığınız eski istif arasındaki farkı görmeye çalıştığınızda olduğu gibi. Sony’ye göre Bravia XR TV’ler “en büyük IMAX Enhanced film koleksiyonuna” sahip. yine de kaç filmin işe yaradığı tamamen belirlenmiş yok.

Comments
To Top