Haber

Sonunda, pandemi dönemi için bir kapı zili

Sonunda, pandemi dönemi için bir kapı zili

Alarm.com, ziyaretçilerin kapı zillerinden COVID-19’u yakalamalarından endişelenen herkes için yeni bir cihaz duyurdu. Dokunmasız Video Kapı Zili, bir düğme uygulamak yerine, kamerası paspasınızın üzerinde duran ziyaretçileri algıladığında çalacak şekilde tasarlanmıştır. Alarm.com, bunun “herhangi bir temas gerektirmeden çalan ticari olarak satılan ilk görüntülü kapı zili” olduğunu ve amacının “millet sağlığı risklerini azaltmak ve konut ziyaretlerini ve teslimatları cümbür cemaat için daha tehlikesiz ülkü getirmek” olduğunu bahis ediyor.

Bunun bir kapı zilini çalmanın oldukça kafa karıştırıcı bir yolu olduğuna dair bir itirafta, ön yüzünde yazılmış cihazın nasıl çalınacağına dair talimat var. Alarm.com keza, kapı zili için ziyaretçilere nerede duracaklarını söyleyen bir paspas aksesuarı satıyor, bu nedenle kapı zili onları sürükleyici görebiliyor. Teslimat şoförlerinin çoğunun Yale’nin Akıllı Teslimat Kutusunda olduğunu ne değin şaşırttığımızı düşünürsek, bu temassız kapı zilinin de aynı bir kafa karışıklığı yaratma ihtimali var.

… ve keza paspas aksesuarı ayrı olarak tedarik edilebilir. Fotoğraf: Alarm.com

Alarm.com’un kapı zili bir kişiyi algıladığında, evde bir zil çalar, telefonunuza bir bildirim gönderir ve bir video klip kaydetmeye başlar. Kapı zilinden ziyaretçileri görebilir ve onlarla konuşabilirsiniz ve ayrıca bir evin Alarm.com zeki konut emniyet sisteminin geri kalanıyla entegre olur, bu nedenle bir birey algılandığında ışıklar gibi diğer cihazları tetikleyebilir. Kamerası 1080p HDR’dir ve keza kızılötesi gece görüşü ile donatılmıştır.

Temassız bir kapı zilinden yararlanacak esas kişilerin, kapılarını terk etmekten kaçınan ahali için hayati bir hayat çizgisi haline gelen teslimat şoförleri olması takdire şayan. evler. Ama temassız bir kapı zilinin gerçekten ne değin muavin olabileceği net yok.

ABD Rahatsızlık Denetleme ve Önleme Merkezlerinin (CDC) son tavsiyesi, yüzey bulaşmasının (virüs bulaşmış bir kapı ziline dokunmak ve arkasında yüzünüze değmek gibi) “yaygın bir yol olmadığı düşünülmektedir. COVID-19 yayılıyor. ” Bunun yerine, COVID-19’un en fazla birbirleriyle yakın temas halindeyken insandan insana bulaştığı düşünülüyor, bu da kaçınmak için temassız bir zeki kapı ziline ihtiyacınız olmayan bir şey.

Alarm. com’un Dokunmasız Görüntülü Kapı Zili artık şirketin kurulum ortakları ağı aracılığıyla edinilebilir. Sorulduğunda şirket, sistemin tamamen ne kadara mal olduğu konusunda yorum yapmadı, fakat kapı zilinin kendisinin “200 doların aşağı” fiyatlandırıldığını söyledi.

Comments
To Top