Haber

Snapdragon 888’li OnePlus 9’un Prototip Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Snapdragon 888'li OnePlus 9'un Prototip Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Akıllı telefon dünyasındaki Android kanadının enerjik markalarından bir parça başına olan OnePlus’ın yeni cihazı OnePlus 9‘a ait olduğu iddia edilen fotoğraflar ortaya çıktı. Fakat fotoğrafın son ürüne yok bir prototipe ait olduğu da belirtildi.

Prototipe ait olduğu iddia edilen fotoğrafta, cihazın ön kamerasının ekranın ortasında yer aldığı görülüyor. Geçtiğimiz ay da OnePlus 9 Pro’nun render görselleri ortaya çıkmıştı ve orada ön kameranın sol üst köşeye yerleştirildiğini görmüştük.

OnePlus 9’un prototip görseli ortaya çıktı

oneplus 9 prototip görseli

Cihazın fotoğrafına baktığımızda Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 888‘in kullanıldığı görülüyor. Qualcomm’un bu yeni cins SoC’sinde gömülü Snapdragon x60 5G modem ve Adreno 660 grafik işleme birimi bulunuyor.

Ekranda belirli özelliklere baktığımızda 12 GB RAM ve 512 GB dâhili depolama alanına sahip olduğu görülüyor. Bu bilgilerin anında aşağıda telefonun kamerasının çözünürlük bilgileri yer alıyor. Buna kadar cihaz; 48 MP + 48 MP + 8 MP + 5 MP edinmek üzere dört kameraya sahip olacak. Telefonda ayrıca 120 Hz tazeleme oranına sahip 6,48 inç QHD AMOLED bir ekran bulunuyor.

Ayrıca Gizchina’da yer alan habere tarafından OnePlus, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerinin tanıtımını nisandan mart ayına çekebilir. Şirketin bu muhtemel hamlesinin sebebi ise Galaxy S21‘e oluşacak ilginin emin bir kısmını üzerine sürüklemek olacak.

Qualcomm, Snapdragon 875 yerine Snapdragon 888 ismini tercih etmelerinin sebebi olarak 888’in Çin’de şanslı rakam olarak görülmesinin olduğunu göstermişti. 8; ölümsüzlük, galibiyet ve bilgelik gibi anlamlara geliyor. Hatta OnePlus’ın CEO’su Liu Zuohu, Weibo’dan yaptığı paylaşımda yeni cihazlarını OnePlus 888 olarak duyurabileceklerini şakalı bir dille belirtmişti. Natürel bu, az önce devlete ait bir bilgi yok.

Comments
To Top