Haber

Snapchat, Trump’ın hesabını kalıcı olarak feshedecek

Snapchat, Trump'ın hesabını kalıcı olarak feshedecek

Snapchat, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Başkan Trump’ın hesabını daimi olarak feshedeceğini duyurdu. Snap, Trump yanlısı bir çeteyi ABD Kongre Binası’na saldırmaya teşvik ettikten daha sonra geçen hafta Trump’ın hesabını süresiz olarak askıya almıştı ve acilen bu askıya almayı kalıcı ülkü getirme kararını verdi. Haber ilk olarak Axios tarafından bildirildi.

Snap, “Geçen hafta Başkan Trump’ın Snapchat hesabının süresiz olarak askıya alındığını duyurduk ve Snapchat topluluğumuzun yararına hangi uzun vadeli eylemin en iyi olacağını değerlendiriyoruz” dedi. The Verge ile paylaşılan bir açıklamada. “Millet güvenliği yararına ve yönergelerimizin açık ihlali olan hatalı data dağılma, korku söylemi yayma ve şiddeti özendirme etme girişimlerine dayanarak, hesabını kalıcı olarak feshetme kararı aldık.”

Snap, The Verge’e, Trump’ın Snapchat’ın politikalarını onlarca defa ihlal etmeye teşebbüs ettiğini söyledi. Şirket hem ekibine kuralları ihlal eden içerik hakkında uyarılar da göndermişti. Daimi yasaklanmış resmi olarak 20 Ocak’ta yürürlüğe girecek.

Son eylemler Snap’in Trump’ın hesabını sınırlamak için yaptığı tek hareket değil – şirket, Trump’ın Black Lives Matter protestolarına yanıt olarak gönderdiği tweetlerin ardından Haziran ayında Discover sekmesinde Trump’ın hesabını tanıtmayı bıraktı.

Snapchat, Trump’ı daimi olarak menetmek için Twitter’a katıldı. Facebook, Trump’ın hesabını belirsiz olarak yasakladı ve Shopify, Trump’ın kampanya mağazasını kapattı.

Comments
To Top