Haber

Snapchat, TikTok’a Rakip Olacağı Spotlight Özelliğini Kullanıcılarına Sundu

Snapchat, TikTok'a Rakip Olacağı Spotlight Özelliğini Kullanıcılarına Sundu

Bir dönemler Türkiye’de de oldukça popüler olan ancak vakit içerisinde bu popülerliğini yitiren Snapchat de TikTok’a karşı taraf olma trendine katılan platformlar arasındaki yerini aldı. Şirket, Spotlight adını verdiği özelliğini belli başlı uygulamasına ekledi.

Spotlight özelliğiyle birlikte kullanıcılar, Snapchat kullanıcılarının ürettiği içeriklere ulaşabilecekler. Bu bölümde karşınıza çıkacak videolar, sadece peşine düşüp takip ettiğiniz kişilerden değil bütün Snapchat kullanıcılardan oluşacak. Yani bu bölümde yalnızca Snapchat’in popüler ve büyük kullanıcıları yok cümbür cemaat yer alabilecek.

Snapchat’in yeni Spotlight özelliği

Spotlight’a içerik üretmek için takip edilmesi gereken adımlar şöyle: Video Snap oluşturun – bayrak direği düğmesine dokunun, ekranın üstteki tarafında yer alan Spotlight seçeneğini seçin. Snapchat’in Spotlight özelliğine içerik oluşturmak için yapılması gerekenler bundan ibaret.

Snapchat, manuel olarak Spotlight katılımı düzenleyecek. Spotlight’a kabul edilebilmek için gönderilen bütün Snap’lerin platformun kalabalık kurallarıyla ahenkli olması gerekiyor. Bu sayede de Spotlight’ta komplo teorileri ya da aldatıcı içerikler bulunmayacak.

Hem Snapchat, bugünden itibaren sene ardına kadar Spotlight içerik üreticilerine günde 1 milyon dolar verecek. Spotlight’a kabul edilmiş Snap’i olan bütün kullanıcılar, o günkü 1 milyon dolardan payını alacak. Alınacak pay ise Spotlight Snap’inin izleyici sayısına göre belirlenecek.

Spotlight’a video yollamak için hesabın açık olması şartı da bulunmuyor. Ama katılımcının asgari 16 yaşında olması gerekiyor. Spotlight özelliği ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşmiş Krallık, İrlanda, Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya ve Fransa’da kullanıma sunuldu. Türkiye de dâhil elde etmek üzere diğer ülkelere ise yakın zamanda sunulacak.

Comments
To Top