Haber

Snap, Müzik Uygulaması Voisey’yi Satın Aldı

Snap, Müzik Uygulaması Voisey'yi Satın Aldı

Bir dönemlerin popüler sosyal ağ uygulaması Snapchat’in başlıca şirketi Snap Inc., müzik sektörüne antre gerçekleştirmek için Voisey’yi satın aldı. derhal sadece iOS’ta mevcut olan Voisey, kullanıcıların yapımcılar kadar sağlanan profesyonel ses efektlerini ve arka plan parçalarını kullanarak kısa videolar kaydetmesine ihtimal tanıyan bir uygulama olarak biliniyor.

Anlaşma Business Insider kadar duyurulurken, satın alıma dair detaylar ise hemen şimdi paylaşılmadı. Business Insider’ın raporuna tarafından Vosiey’nin Londra’daki şirket adresi Snap’in adresiyle değiştirildi ve Snap’in ekibinden Atul Manilal Porval ve Amanda Loise Reid, şirkette yönetici rollerine atandı.

Snap, Voisey’yi başarabilecekleri için satın aldı:

Voisey

Eylül ayı itibarıyla Voisey’de 11 milyondan artı şarkı kaydedildi ve dilekçe içindeki çalma sayısı 200 milyonu aştı. bununla beraber dilekçe ABD’de Müzik uygulamaları arasında iOS için 143. sırada yer alıyor. Bu noktada Midia Research’cilt Mark Mulligan, Snap’in Voisey’yi başardıkları için değil, başarabilecekleri için satın aldığını söylüyor.

Son dönemlerde müzik sektörüyle yakından ilgilenmeye başlayan Snap, daha geçen hafta İsrail merkezli sesli tezgâhtar girişimi Voca.ai için 70 milyon dolarlık ödeme yapmıştı.

Snap, müzik uygulamaları aralarında rakipsiz olmayı hedefliyor:

Voisey

Bildiğiniz gibi TikTok, kullanıcıların diledikleri konuda yüksek nitelikli videolar çekmesine olasılık sağlıyor ve bu alanda sektör lideri. öte yandan Instagram ise fotoğrafçılık alanında rakipsiz konumda bulunuyor. görünen o ki Snap de yaptığı bu yatırımlarla müzik konusunda bir numara olmayı hedefliyor.

Snap’in Voisey uygulamasını satın edinmek için bütün olarak ne değin ödediği ya da bu uygulamayla ilgili planlarının neler olduğu henüz bilinmiyor. Bu noktada şirket, Voisey’yi amiral gemisi uygulaması Snapchat’e entegre edebileceği gibi Voisey’yi ayrı bir kullanım olarak tutmaya devam edebilir.

Comments
To Top