Haber

Şirketlerin İletişim Aracı Slack El Değiştiriyor: Satış Bedeli 27,7 Milyar Dolar

Şirketlerin İletişim Aracı Slack El Değiştiriyor: Satış Bedeli 27,7 Milyar Dolar

Pandemi döneminin parlayan yıldızlarından bir adam başına olan şirket içi irtibat platformu Slack’in satılacağı duyuruldu. 2010 yılında kurulsa da ana patlamayı 2020 yılında yapan yazılım, Salesforce isimli yazılım şirketi tarafından satın alınacak. Salesforce CEO’su Marc Benioff, bu satın alma işlemiyle kurumsal uygulamalar sektörünün geleceğinin şekilleneceğini, dünyanın herhangi bir yerinde iş yapılabilir olacağını ifade ediyor.

1999 yılında kurulan Salesforce, bilhassa de son yıllarda iyi bir sıçrama gerçekleştirdi. Yıllar içinde 60’tan artı şirketi satın alarak gelişen Salesforce, 2020 yılında ise finansal değerini yüzde 40 dek artırdı. Bugünkü değeri 220 milyar dolar olan şirket, Slack’i satın aldıktan daha sonra daha da büyüyecek. Salesforce’un finans müdürü Mark Hawkins, “fırsatçı” yaklaşımlarını sürdüreceklerini belirtiyor.

Slack’in satışı için 27,7 milyar dolar ödenecek

Slack

Slack CEO’su Stewart Butterfield kadar yapılan açıklamalarda, yazılım sektörü için en kritik bir araya gelişlerden bir parça başına imza atacaklarını, bunun için sabırsız olduğunu söyledi. CEO, satış işleminden sonra özellikle de kullanıcılar bazında ne gibi yenilikler yaşanacağına dair bir yorumlama yapmadı. Anlaşmanın detaylarına kadar Slack’in satışı 27,7 milyar dolara mal olacak.

Slack, temelinde bir mesajlaşma uygulaması. Şirketler, bu dilekçe baştan sona şirket içi iletişimi yazılı bir şekilde sağlayabiliyorlar. Bambaşka kanalların kurulabilmesine olanak tanıyan Slack, bu sayede benzer birimde olan çalışanları bir araya getirebiliyor. Koronavirüs pandemisiyle birlikte milyonlarca kullanıcıya ulaşan platform, bu satmak işleminin ardındaki Salesforce bünyesine katılmış olacak.

Comments
To Top