Haber

Signal, Elon Musk ve WhatsApp tartışmalarından sonra yeni kayıtlarda artış görüyor

Signal, Elon Musk ve WhatsApp tartışmalarından sonra yeni kayıtlarda artış görüyor

Şifrelenmiş mesajlaşma uygulaması Signal, platforma kaydolan çok sayıda yeni kullanıcı gördüğünü söylüyor. O Kadar ancak, şirket pat diye fazla cep telefonu sağlayıcısında yeni hesapların telefon numarası doğrulamasında gecikmeler görüyor.

Kâr amacı gütmeyen Signal Foundation kadar işletilen platformu denemeye ilgi duyan bu kadar fazla yeni kullanıcının neye veya kimin sorumluluk sahibi olduğuna gelince, iki olası suçlu var: Tesla CEO’su Elon Musk ve Signal’in rakibi WhatsApp.

Düzeltme kodları şu anda birkaç sağlayıcıda erteleniyor çünkü şimdi çok sayıda yeni birey Signal’e katılmaya çalışıyor (yapabiliriz heyecanımızı çeper zor kayıt ettirir). Bunu olabildiğince tez çözmek için taşıyıcılarla birlikte çalışıyoruz. Orada durun.

– Signal (@signalapp) 7 Ocak 2021

Amazon CEO’su Jeff Bezos’u net değerde geçtikten sonra derhal dünyanın en zengin kişisi olan Musk, dün gece eleştiren bir mesaj attı. Facebook, Çarşamba günü ABD Başkenti’ne saldırgan mafya üyelerine çevrimiçi olarak organize olmalarına muavin olma rolü için. Daha büyük bir dizi domino taşının görüntüsü olan tweet, Facebook’un başlangıcını Harvard Üniversitesi kampüsünde kadınları derecelendiren ya da popüler olmayan bir web sitesi olarak ast yandan koydu ve bir şekilde kolaylaştırmaya muavin olan bir platforma dönüştürdü. Joe Biden’ı gelecek dönem başkanı olarak tasdik etmeye çalışırken Çarşamba günü Kongre’ye yapılan saldırı.

Sinyali Kullan

– Elon Musk (@elonmusk) 7 Ocak 2021

WhatsApp tartışmasına gelince, bu birazcık daha karmaşık. Musk’ın atıfta bulunup bulunmadığı ya da mevcut WhatsApp gizlilik sorunundan farkında olan olup olmadığı derhal kesin olmasa da, şirketin 8 Şubat’ta yeni bir mahremiyet politikası dilekçe planlarından kaynaklanan Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulamasına karşısında çoğalan bir tepki var.

Burada Ars Technica’dan harika bir açıklayıcı var, ama kısa versiyon, WhatsApp’ın önümüzdeki ay yürürlüğe girecek ve kullanıcıların veri paylaşımını devre dışı bırakmasına izin vereceğini gösteren bir dil içermeyen yeni bir gizlilik politikasının asıl hatlarını çizdiği. başlıca şirket Facebook ile. Bunun yerine, yeni politika WhatsApp’ın verileri (telefon numaranız, profil adınız ve adres defteri bilgileriniz gibi) Facebook ile nasıl paylaşacağını dobra dobra belirtiyor.

Yeni mahremiyet politikası, “Facebook şirketler ailesinin bir parçası olarak, WhatsApp bu şirketler ailesinden data alıyor ve bu şirketler ailesiyle bilgi paylaşıyor” diyor. “Onlardan aldığımız bilgileri kullanabiliriz ve onlarla paylaştığımız bilgileri Hizmetlerimizi ve sunduklarımızı işletmek, karşılamak, iyileştirmek, kavramak, özelleştirmek, teşvik etmek ve pazarlamak için kullanabiliriz.”

Facebook yeni mahremiyet politikasının alıcı data paylaşımıyla ilgili hiçbir şeyi değiştirmediğini söylüyor

Ars’ın bildirdiği gibi, uygulamadan çıkma gerçekten bir süredir uygulamada mevcut yok – 2016’da sunulan tek seferlik bir seçenekti ve WhatsApp’ın gizlilik politikası o zamandan beri dili referans olarak tuttu.

Facebook, bu değişiklikleri Ekim ayında, bazıları geçen ay kullanıma sunulan yeni WhatsApp alıcı hizmetleri ve alışveriş özelliklerinin duyurusu ile açıkladığını söyledi. Keza, PCMag’e kadar, yeni kullanıcılar için senelerdir sözünden dönme seçeneği mevcut olmasa da, herhangi bir WhatsApp kullanıcısının devre dışı vazgeçme tercihini karşılayacağını söylüyor. Ve Avrupa’da yaşıyorsanız, WhatsApp’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarı politika direktörü Niamh Sweeney göre bir Twitter başlığında açıklandığı üzere, WhatsApp hiçbir koşulda reklam hedefleme nedeniyle Facebook ile veri paylaşmayacaktır.

2/5 WhatsApp’ın en son Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası güncellemesinin Avrupa’daki kullanıcılar gerektirdiği hatalı bir şekilde bildirildi Bölge, hizmeti kullanmaya sürdürmek için Facebook ile reklam amaçlı data paylaşımını kabul eder. Bu yanlıştır.

– Niamh Sweeney (@NiamhSweeneyNYC) 7 Ocak 2021

Fakat WhatsApp kullanıcıları derhal olduklarını düşündükleri için hemen olan şey, sosyal medyada azıcık bağlam çöküşü gibi görünüyor 2016’da geri çekilmeselerdi, Facebook ile veri paylaşmaya zorlanmak.

Yeni gizlilik politikası bildirimi Facebook’un amacına da asistan olmuyor, kullanıcılara değişikliklerden memnun olmadıklarını söylediği düşünüldüğünde – fakat bu da tekrar işletmelerin Facebook’un arka ucunu kullanarak WhatsApp’ta sohbetlerini nasıl yönettiğiyle ilgili – “sil diğer çareler sağlanmadan, ”

Bütün bunlar, WhatsApp kullanıcılarının çok sayıda platformdan kaçarak en büyük sosyal ağa ait olmayan kar amacı gütmeyen şifreli bir mesajlaşma uygulaması olan Signal’e katılmak için sosyal medyada bir kasırga yarattı. gezegen. Signal’den mahsul geliştirmeyi yöneten yazılım organizasyonu Signal Messenger, LLC, eski işvereninin gizlilik uygulamalarını kamuya açık bir şekilde eleştiren düş kırıklığına uğramış WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton tarafından yerleşmiş ve finanse edilmiştir.

Facebook, Sweeney’den Avrupa’ya özgü yorumların açık havada planlanan WhatsApp gizlilik politikasıyla ilgili kayda açıklama yapmayı veya herhangi bir kamuya açık blog gönderisini ya da açıklamayı yayınlamayı reddetti, bu da şu anda kafa karışıklığına katkıda bulunuyor. Ama Signal için manâlı olan nokta, bu olay kombinasyonunun keza uygulanabilir bir mobil mesajlaşma uygulaması keza de Facebook ekosistemine alternatif olarak platformu için büyük alaka uyandırmasıdır.

Comments
To Top