Haber

Shroud’a Göre Cyberpunk 2077, GTA 5’i Geçemeyecek: Peki Neden?

Shroud'a Göre Cyberpunk 2077, GTA 5'i Geçemeyecek: Peki Neden?

Geçtiğimiz hafta, video oyun tutkunları için epeyce hareketli geçti. CD PROJEKT RED’in senelerdir üzerinde çalıştığı “Cyberpunk 2077“, o kadar fazla tartışmayla birlikte piyasaya sürüldü. Oyuncular bugün bile oyundaki hataları tartışmaya devam ederken, dünya çapında nam salmış profesyonel bir oyuncu olan Shroud, Cyberpunk 2077 ilgili bir takım sinyâl bulundu.

bütünüyle birbirlerine eşit olmasa da Cyberpunk 2077, en fazla GTA 5 ile karşılaştırıldı. Kimi oyuncular Cyberpunk 2077’nin GTA 5’in eline su bile dökemeyeceğini söylerken, kimi oyuncular da Cyberpunk 2077’nin daha heyecan verici olduğunu savundu. Bu tartışmaların basit basit bitmeyeceği anlaşılır olsa da Shroud, Cyberpunk 2077’nin neden GTA 5’i tahtından edemeyeceğini düşündüğünü açıkladı.

“Cyberpunk 2077’nin GTA 5’i tahtından indirme ihtimali var. Lakin…”

Cyberpunk 2077

Shroud, konuyla ilgili açıklamalarında Cyberpunk 2077’nin GTA 5’i tahtından edebilecek potansiyele sahip olduğunu fakat bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilemediğini söylüyor. GTA 5’in dünya genelinde aşina bir oyun olduğunu belirten profesyonel oyuncu, büyükannesinin bile bu oyundan haberdar olduğunu, bir oyunla ilgili söylenebilecek en iyi şeyin de bu olabileceğini açıklama ediyor. Kısacası Shroud’a kadar GTA 5’in ünü, her şeye rağmen Cyberpunk 2077’nin çok önünde.

CD PROJEKT INKAR ekibinin sahiden de fantastik olduğunu söyleyen Shroud, Cyberpunk 2077’nin mevcut halinin peşin para para için geliştirilmiş olduğunu ifade ediyor. Geliştirici ekibin isterse bunu değiştirebileceğini, ortaya mükemmel bir meslek koyabileceğini belirten Shroud, ekibin şu asıl dek yaptığınınsa “insanların yüzlerce saat harcayabilecekleri, nispeten seri geliştirilmiş bir yapım” olduğunu açıklama ediyor. Ayrıca Shroud’a kadar Cyberpunk 2077, “Yılın Oyunu” gibi bir unvanı da hak etmiyor.

Comments
To Top