Haber

Shroud, Twitch’teki Büyük Yayıncıların Banlanması Hakkında Konuştu

Shroud, Twitch'teki Büyük Yayıncıların Banlanması Hakkında Konuştu

Yayın platformu Twitch, dünya genelinde milyonlarca kullanıcının yayıncıları izlediği bir platform olduğu için bununla birlikte büyük bir sorumluluğa da sahip. Platform, yayıncıların yayınlarında gösterebilecekleri, söyleyebilecekleri ya da yapabilecekleri şeyleri sınırlamak zorunda.

Bu kısıtlamalara uymayan yayıncılar, büyüğü küçüğü fark etmeksizin kayıtlı bir süreyle platformdan uzaklaştırılıyor. Mesela bu yıl xQc ve Dr. Disrespect gibi Twitch dünyasının enlerinden bazı isimler Twitch kadar banlandı. Twitch’in popüler yayıncıları banlıyor olması bir başka dev isim olan Shroud tarafından da ele alındı.

Shroud’dan Twitch’teki banlamalar hakkında yorumlama:

shroud

Shroud, yaptığı açıklamada Twitch tarafından banlanmanın fazla da büyük bir şey olmadığını belirtti. Olayı Dr. Disrespect üstünde örnekle anlatan Shroud, yayıncıların banlandıktan daha sonra yayınlama hayatına daha iyi bir şekilde geri döndüklerini şu sözlerle aktardı:

“Dr. Disrespect duştayken yayın yaptığı için bir ay banlanmıştı. Hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde geri döndü. Ben banlansam umrumda olur muydu? Olasılıkla hayır. Çünkü banlanmak bir şey açıklama etmiyor. Küçük bir tatile çıkıyorsun ve arkasında geri geliyorsun.”

“Büyük bir yayıncının banlanmasının en iyi mantıksal bağ olması çok ilginç, hiç rasyonel gelmiyor. Twitch, en iyi yayıncılarına kadar birinin nasıl yasaklanacağına dair kuralları değiştiremez, bu adaletli yok. Kuralları istikrarlı tuttukları için mutluyum.”

Shroud, bu açıklamaları yaptıktan daha sonra oyun dünyası hakkında da minik bir şey söyledi. Assassin’s Creed Valhalla üzerinden Yılın Oyunu ödülü hakkında konuşan Shroud, ödülün hangi oyunlara verilmesi gerektiğini şu şekilde anlattı:

“Bu oyunun yılın oyunu olacağını düşünüyor muyum? Kuşkusuz hayır. Yılın Oyunu ödülü aslında zorlayan yapımlara verilmeli. Beni hatalı anlamayın, oyunun geliştiricileri gerçekte iyi. Ancak oyunun amacı paraya dayalı. Niyet her şeyi akıcı yerine getirmek, çok iyi olmak, bütün dudak senkronizasyonlarının iyi olmasını sağlamak, animasyonların iyi olduğundan muhakkak almak değil. Bunu isteseler yapabilirler. Fakat maksat bu yok. Niyet, yüzlerce saat oynanabilen bir oyunu kısa sürede üretmek. Bu Yılın Oyunu ödülüne değerinde yok.”

Comments
To Top