Haber

Shopify, Trump’ın kampanya mağazasını kapattı

Shopify, Trump'ın kampanya mağazasını kapattı

The Wall Street Journal, The Wall Street Journal’ın haberine tarafından, Shopify’ın, Çarşamba günü ABD Kongre Binası’ndaki şiddete tepki olarak Trump Organizasyonu ve Trump kampanyasındaki e-ticaret sitelerini kapattığını bildirdi.

Hem TrumpStore.com ayrıca de Trump kampanyası Make America Great Again şapkalarını ve öteki ürünlerini satan Shop.DonaldJTrump.com Perşembe sabahı çevrimdışı oldu. Shopify, The Verge’den gelen yorum talebine hemencecik cevap vermedi, fakat bir sözcü WSJ’ye, şirketin güven ve güvenlik ekibinin, başkanın Çarşamba yorumlarında şiddeti teşvik etmeye veya desteklemeye aleyhinde şirket politikasını ihlal ettiğini belirlediğini söyledi.

Şirket yaptığı açıklamada, “Shopify şiddeti teşvik eden eylemlere zevk göstermez” dedi. Başkanın eylemleri “şiddeti tehdit eden veya hoş görebilen kuruluşların, platformların veya kişilerin tanıtımını ya da desteklenmesini yasaklayan Başvuru Formu Politikamızı ihlal ediyor. neticede, Başkan Trump’a bağlı mağazaları feshettik. ”

Shopify, ABD Kongresi’ne bir mafya saldırısını kışkırttıktan daha sonra başkanı alıkoymak veya kaldırmak için en son platform. Saldırının gerisinde Trump, Kasım ayı başkanlık seçimleri ile ilgili yanlış iddiaları tweet atmaya devam etti ve Capitol binasına saldırgan isyancılara “özel millet” diye hitap ederken “evlerine dönmelerini” söyledi. Twitter Çarşamba günü geç saatlerde 12 saatlik bir yasak uyguladı ve Perşembe günü, Facebook başlangıçta 24 saatlik bir yasağı daimi ülkü gelebilecek iki haftalık bir askıya alma olarak genişletti.

Satıcıların e-ticaret operasyonları kurmalarına yardımcı olan Ottawa merkezli Shopify, koronavirüs salgını esnasında büyük bir artış fark etti. Kara Cuma günü toplam satışları 5 milyar dolardan pozitif oldu.

Güncelleme 7 Ocak 12:06 PM ET : Shopify’dan açıklama ekler

Comments
To Top