Haber

Shenmue 3, Epic Store Kullanıcılarını Üzecek Bir İndirim ile Steam’de Yayınlandı

Shenmue 3, Epic Store Kullanıcılarını Üzecek Bir İndirim ile Steam’de Yayınlandı

Deep Silver isimli oyun yayıncısı, Shenmue 3 isimli oyununu geçtiğimiz sene Epic Games’e özel olarak yayınlamıştı. Tek oyunculu bir oyun olarak karşımıza çıkan Shenmue 3, bilhassa de grafikleriyle uyarı çekmeyi başarmıştı. Dün itibarıyla Steam üzerinden de satılmaya başlayan oyun, kolay basit görülmeyecek bir indirime girdi. görünürde Steam, Epic Games kullanıcılarının kalbini zarar vermek için elinden geleni ardına koymamaya çalışıyor.

Shenmue 3’ün alışılagelmiş fiyatı, 209 TL olarak belirlenmişti. Oyun an itibarıyla da Epic Games üzerinden bu fiyata satın alınabiliyor. Ama Steam, 25 Kasım’a dek devam edecek bir kampanya yaparak, bu oyunun fiyatını 71 TL’ye düşürdü. Yüzde 66’lık indirim, Shenmue 3’ün Epic Games’te indirime girmesini bekleyen oyuncuları Steam’e çekecekmiş gibi görünüyor.

Shenmue 3, alıştıklarımızdan ayrı bir hikayeye sahip

Shenmue 3

Shenmue 3, 18 yaşındaki dövüş sanatları ustası gencin hikayesini anlatıyor. Ryo Hazuki isimli bu gencin tek bir arzusu var; babasının katillerinden intikam almak. Çin’in taşra bölgelerinde geçen oyun, çevre dokusunun güzellikleriyle kendine hayran bırakırken, oyundaki farklılık de oyunseverlerin eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlıyor.

Bir yıldır Epic Games’te var olup dün itibarıyla da Steam’de yayınlanan Shenmue 3, sistem gereksinimleri açısından öyle iç açıcı seviyede yok. Oyunun üstün seviye grafiklerini doyasıya yaşamak isterseniz, yedinci nesil Intel Core i7 işlemci ve Nvidia’nın GeForce GTX 1070 ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Haliyle bu sistemin en az 16 GB RAM ile desteklenmesi gerekirken, depolama alanı açısından da 100 GB manâsız bölge isteniyor. Bu gereksinimleri karşılayan bir sisteme sahipseniz ve güzel grafikleri olan oyunları beğeniyorsanız, Steam’in 25 Kasım’a kadar devam edecek kampanyasının sizler için bulunmaz bir nimet olduğunu söyleyebiliriz.

Shenmue III

giderken, Shenmue 3’ü satın elde etmek istediğinizde iki farklı versiyonla karşılaşıyorsunuz. Bunlardan bir tanesine “Standart Edition” olarak isimlendirilirken, ek paketlere de sahip olan sürüm, “Deluxe Edition” olarak isimlendiriliyor. Alışılagelmiş fiyatı 209 TL olan Standart Edition’ı 71 TL’ye satın alabileceğiniz gibi, alışılagelmiş fiyatı 269 TL olan Deluxe Edition’ı da yeniden yüzde 66 indirimle 91 TL’ye satın alabilirsiniz. Oyunun Steam sayfasına erişmek için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top