Haber

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesine Girdi

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesine Girdi

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde hizmet vermekte olan Stanford Üniversitesi, 7 milyon bilim insanını kapsayan bir araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırma kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in “dünyanın en etkin bilim insanları” listesine dahil edilmesine karar verildi.

Konuyla ilgili talimatlar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yönetiminden geldi. Araştırmanın ABD ve Hollanda’daki bilim insanları göre yapıldığını gösteren yetkililer, araştırma zarfında bilimsel makale, yazar sayısı ve yazar sırası gibi kriterlerin, bilimsel tesir endeksi kullanılarak değerlendirildiğini söylediler.

İşte dünyanın en etkili bilim insanları listesine dahil edilen rektör

Prof. Dr. Şükrü Baydemir

Şeyh Edebali Üniversitesi kadar yapılan açıklamalarda, şu ifadelere yer verildi:

Araştırmaya kadar Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, tıbbi ve biyomoleküler kimya alanında 80 bin 622 bilim insanı arasında 376. sırada yer aldı. Prof. Dr. Beydemir’i tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında da kendilerine başarılar diliyoruz. Üstteki düzey bilim insanlarının dünya çapında yapılan bir değerlendirmeyle belirlendiği veri tabanına ve araştırma sonuçlarının ilan edildiği listeye “https://data.mendeley.com/datasets/btchxktzyw/2” adresinden ulaşılabilir.

Comments
To Top