Haber

SEGA’nın Yakuza Serisindeki 4 Oyun, 2021’de PC ve Xbox One’a Gelecek

SEGA'nın Yakuza Serisindeki 4 Oyun, 2021'de PC ve Xbox One'a Gelecek

Video oyun sektörünün en köklü isimlerinden SEGA, “Yakuza” hayranlarını sevindirecek bir karar aldığını duyurdu. Yapılan açıklamalara kadar PC ve Xbox One oyuncuları da 2021 yılı itibarıyla, ikonikleşmiş Yakuza oyunlarına erişebilecekler. Bu bağlamda oyunculara, Yakuza serisindeki 4 oyun sunulacak. 2021 yılının Yakuza yılı olacağını daha şimdiden söyleyebiliriz.

Yakuza serisinin birincil oyunu, 2005 yılında PlayStation 2 için piyasaya sürülmüştü. Oyunun geliştiricisi olan Ryu Ga Gotoku Studio, oyuncular tarafından çok sevilen bu oyunu bir seri haline getirmeye çalıştı. Amaçlarına ulaşan geliştirici ekibin olur ya de en büyük eksiği, piyasaya sürülen oyunların koskocoman bir bölümünün PlayStation’a özel olmasıydı. İşte bu koşul, 2021 yılında değişecek.

Hangi Yakuza oyunları, PC ve Xbox One’a gelecek?

Yakuza

Ryu Ga Gotoku Studio tarafından yapılan açıklamalara göre Yakuza hayranları, iki farklı tarihi iple çekecekler. Bu tarihlerden bir her birine, 28 Ocak 2021. PC ve Xbox One sahipleri bu tarihte, Yakuza oyunlarının remaster sürümleriyle tanışacaklar. Bu bağlamda oyunculara; Yakuza 3, Yakuza 4 ve Yakuza 5’in remaster sürümleri sunulacak.

Geliştirici ekibin verdiği ikinci tarihse 25 Mart 2021. Oyuncular bu tarihte, 2016 yılında PlayStation 4 için piyasaya sürülen “Yakuza 6: The Song of Life” isimli oyunla tanışma imkanı yakalayacaklar. Oyuncular, PC ve Xbox One için piyasaya sürülecek oyunlara Steam, Microsoft Store ve Xbox Game Pass yoluyla sahip olabilecekler. Yayıncı şirket SEGA, bu kararla birlikte, Yakuza serisindeki 7 oyunu, PC oyuncularının beğenisine sunmuş olacak. Şirket daha önce de Yakuza 0, Ryu ga Gotoku Online ve Yakuza: Kiwami 2 isimli oyunları PC için yayınlamıştı.

Comments
To Top