Haber

SEGA, Kirpi Sonic’in Daha Önce Hiç Gösterilmeyen Konsept Çizimlerini Paylaştı

SEGA, Kirpi Sonic'in Daha Önce Hiç Gösterilmeyen Konsept Çizimlerini Paylaştı

İlk kere 1991 yılında Mega Drive oyun konsolunda ortaya meydana çıkan Kirpi Sonic, o günden bu yanlamasına oyun dünyasının en ikonik maskotlarından biri haline geldi. Yıldırım hızında bir kirpi olarak bilinen Kirpi Sonic, pek fazla oyunseverin favorisi olsa da tekrar tekrar bugünkü görünümünde değildi.

SEGA’nın Sonic the Hedgehog (Kirpi Sonic) YouTube kanalı, bu hafta sonu Amerika Birleşmiş Devletleri ve Kanada’daki 170 kâr amacı gütmeyen çocuk hastanesinden oluşan bir ağ olan Children’s Miracle Network için para toplamak için bir bağış etkinliği düzenledi. naklen yayın her tarafında Japon firma, Sonic oyunlarının daha önce hiç gösterilmemiş konsept çizimlerini de izleyicilerle paylaştı.

Kirpi Sonic’in daha önce gösterilmemiş konsept çizimleri:

Faaliyet dahilinde bazı önemli kilometre taşları belirleyen SEGA, her hedefe ulaşıldığında sırasıyla 1998 ve 2003’te piyasaya sürülen Sonic Adventure ve Sonic Heroes konsept sanat tasarımlarını yayınladı. Paylaşılan görüntüler aralarında 3 boyutlu görüntülerin yanı sıra birçok kalem eskizi de bulunuyor.

Görüntülerin yanı sıra bağış etkinliğindeki hedefler arasında Sega için çalışan Japon video oyun bestecisi ve müzisyen Jun Senoue’nin ortaya koyduğu dört Sonic Adventure 2 müziğinin erken demo versiyonlarının kilidini başlamak da bulunuyordu.

Twitter’da @TailsChannel göre derlenen bu müzikler arasında Sonic Adventure 2 seviyeleri olan City Escape, Mission Street, Metal Harbor ve Radical Highway için müzikler yer alıyor. Buradaki bağlantıya tıklayarak galerinin tamamına göz atabilirsiniz.

Önümüzdeki sene 30 yaşına girecek Sonic için SEGA’nın fazla kayda değer planları olduğu biliniyor. Oysa bu konuda hemen şimdi çok artı ayrıntı paylaşılmadı. Peki, siz Kirpi Sonic’in daha önce hiç gösterilmeyen bu konsept çizimleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Comments
To Top