Haber

Sean Hannity’nin Olive Garden’daki “Pasta Pass” tartışması açıklandı

Sean Hannity’nin Olive Garden’daki "Pasta Pass" tartışması açıklandı

8 Ocak akşamı, sevgili arkadaşı Başkan Donald Trump, Twitter’dan kilitlenirken, Fox News sunucusu Sean Hannity, makarna ile ilgili ivedi bir sorunu ele alma sözü vererek, yaklaşan sıra dışı bir birim için bir teaser yayınladı.

Klipte Hannity, izleyicilerine, popüler Amerikan zincir restoranı Olive Garden’ın “ömür boyu makarna kartını” kaybettiğini iddia eden “mavi çek tweet’i” hakkında bir ağız dalaşı için bizi izlemeye devam etmelerini söylüyor. “Bunu araştırdık, ne hakkında olduğunu size söyleyeceğiz” diye tedarik ediyor.

” Geliyor: Bugün Olive Garden’da ömür boyu makarna kartımı kaybettiğime dair mavi bir çek tweet’i vardı. Onu inceledik, size “pic.twitter.com/upMKwtgaEV

ile ilgili ne olduğunu anlatacağız Lawrence (@ndrew_lawrence) 9 Ocak 2021

Ben de öyleyim. Ve bölümü izlediğimde, bunun gerçekten Olive Garden veya makarna ile ilgili olmadığını, fakat eskiyi baştan paketlemek için yerinde bir yol sosyal ağ şirketlerine yönelik muhafazakar saldırılar, Trump’ın sosyal medyadan yasaklanması, buna neden olan ayaklanma ve her ikisinde de Fox News’un rolü gibi zorlama konuları gözden kaçırıyor.

Sean Hannity’nin “makarna kartını” kaybetmesiyle ilgili bu “mavi çek tweet’i” neydi?

6 Ocak’ta Kongre Binası’ndaki isyan girişiminin peşinde, Louie Mantia Jr.

(Asla Bitmez Tükenmez Makarna Kartı, hamiline sınırsız makarnaya izin veren bir geçiştir.)

Açık almak icabında, Hannity’nin Olive Garden’ın kötü şöhretli tanıtım ayrıcalığına sahip olduğuna inanmak için hiçbir niçin yok. Mantia’nın açıklayacağı gibi görüş sahteydi.

Viral gönderi şu şekildedir:

Olive Garden’da, “Burada hepimiz aileyiz.” Geleneklerimiz, mesela sınırsız çorba, salata ve ekmek çubukları, ülkenin her yerinden ve tüm politik yelpazeden çoğu misafir göre beğenildi.

Birkaç misafirimizin ülkemizin Kongre Binası’na viskoz sic bir saldırıya katıldığı dikkatimizi çekti. Hem restoranlarımıza sıkça uğrayan hem de aleyhindeki şiddetli ayaklanmaya katılan birkaç konuğu devretmek için Washington DC ‘deki FBI ve Holiday Inn ile birlikte çalıştık. Bu hafta hükümetimiz.

Cevap olarak, Olive Garden birkaç misafir için Asla Sona Ermeyen Makarna Biletimizi geçersiz kıldı ve Sean Hannity için Ömür Boyu Makarna Pasosu ‘nu iptal etti .

Olive Garden, Hospitaliano dediğimiz şeyle misafirlerimiz için güvenli ve keyifli bir ortam yaratmaya adanmıştır.

O zamana kadar Olive Garden’dan en sevdiğiniz yemekleri keza teslim alma keza de teslimat için çevrimiçi olarak sipariş edebilirsiniz.

Cuma günü, Mantia Jr., görüntünün kurgu olduğunu ifade eden bir ileti dizisi yayınladı ve “Öyleyse çok netim: bu gerçek bir açıklama yok” dedi. Başlığın tamamını buradan okuyabilirsiniz, çok düşünceli ve detaylı.

Orijinal resim de fazla düşünceli ve titizdi. Aslında, bu kesinlikle kusursuz bir gönderiydi – Freudyan slip yazım hatası dahil, Mantia’nın şans eseri olan olduğunu söylediği, fakat hem bu yazıların tipik yanı ayrıca de Olive Garden’ın Alfredo sosunun kıvamında reel bir yanık. Markaların ulusal olaylar meydana geldiğinde çoğu kez yayınlamak zorunda kaldığı metin ifadeleri.

Şakayı açıklamaktan nefret ediyorum, ama fazla, yapıldı, pek fakat öyle çok insan, aslında – buna kendim de kısaca itiraf edeceğim. Markaların Capitol’de olanları neden tarttığını ifade eden bir açıklayıcı yazıyordum ve hemen hemen postaya dahil ediyordum. (Bir şeyin gerçek olamayacak dek iyi olduğunu anlamanın lütfu için var.)

Mantia’nın devlete ait, bu gönderilerden birinin tüm ayırt edici özelliklerini taşıyordu: Amerikan lokanta zincirinin logosunu ve aşina renkleri (kahverengi ve zeytin yeşil).

Bir eylem bildirimi (“Ömür Boyu Makarna Geçişini” iptal eden) ve koronavirüse ince bir atıf içeriyordu. Şirket içi yerinde isimler ve sloganlar da dahil olmak üzere önemli kelimeleri cesurlaştırdı, teslimat için çağrılar vardı ve şirketin ayaklanmaya katılanları tutmak ve cezalandırmak için karşılıklı olduğu marka, devlet kurumu ve şehir.

Mantia, resmi niçin yayınladığını ve neden sildiğini açıklarken, markaların ulusal etkinlikler hakkında tweet atma “saçma” ihtiyacını tartışıyor ve “Hangi şirketler için çok düşük bir çıta var ve bireyler hakkında kamuoyuna tanımlama yapmaları gerektiğini düşünüyorlar. Axe, Çarşamba günkü olayların enkazında resmedilen vücut spreyine hitap ederken özellikle dikkat çekici etti.

Markalar, hem bir olaya doğrudan dahil olduktan sonradan hem de sadece bir olayın büyüklüğü nedeniyle bu ifadeleri iki taraflı olarak yayınlar. Bu açıklamaları yayın dürtüsü, alıcı beklentisi, marka oluşturma ve kapitalizmin, pratikte dördüncü bir hükümet kolu olan bütünsel bir Amerikan sistemi olduğu gerçeğinin bir kombinasyonundan kaynaklanmaktadır. Daha önce açıkladığım gibi, ifadeler “fırsat ve yükümlülük arasında rahatsız edici bir şekilde var olan kurumsal bir gerçekliktir.” Ax’in ötesinde, Coca-Coca, Ben & Jerry’s, Chevron ve Patagonia gibi şirketlerin hepsi Çarşamba günkü mafya eylemiyle ilgili açıklamalarda bulundular.

Şaka, bu gerçekliğin saçmalığıydı.

Cilalı, saçma, lakin niçin Olive Garden?

Olive Garden tesadüfen bir seçim değildi. Mantia, tıkanıklığın kablolu haber şahsiyetleri Anderson Cooper ve Sean Hannity arasındaki bir tür değiş tokuşla tetiklendiğini açıkladı. Şöyle yazıyor:

“İki gün önce Anderson Cooper, Kongre Binası’na saldıranların Olive Garden ve Holiday Inn’e geri döneceğini söyledi.

Daha Sonra Sean Hannity vakit geçirdi Olive Garden’ı ne dek fazla sevdiğini anlatan şovunda.

Bunlar doğrusu oldu. Bu saçmalık.”

Anderson Cooper, iki gün önce Kongre Binası’na saldıranların Olive Garden’a geri döneceğini söyledi ve Holiday Inn.

Ve daha sonra Sean Hannity şovunda Olive Garden’ı ne kadar çok sevdiğini anlattı.

Bunlar fiilen oldu. Bu saçmalık. pic.twitter.com/uUa1HnFExI

— Louie Mantia, Jr. (@Mantia) 8 Ocak 2021

Cooper’ın bu kitlesel itiraz markalarını isyancıların bir gün sonradan emekli olmayı seçeceği yerler olarak çağırması ayaklanma, klasizm suçlamalarına yol açtı. (Ve ne de olsa Cooper, Yaldızlı Çağ’da öne çıkan, hikayeli Vanderbilt ailesinin bir üyesidir.) Hannity – aynı zamanda, Forbes’un net değeri 43 milyon dolar olan zengin bir adam – alışılagelmiş adamını kullanarak bundan yararlandı. , Fox News, zinciri kucaklamak ve Cooper’ı utandırmak istiyor.

Yazışmasında, öteki şeylerin yanı sıra, Cooper’la ilgili Holiday Inn’e atıfta bulunarak bunu “belirgin bir şaka” yapmaya çalıştığını açıklıyor.

Oysa “kısır” yerine karşı konulamaz “viskoz” yazım hatası, İtalyan konukseverliğinin “Hospitaliano” (aslında de gerçektir) olarak komik ve markaya uygun bir şekilde baştan adlandırılması, markaların benzer ağırlıkta olduğu bu her zaman ve takip edilecek çok sayıda haber, tümü bir araya gelerek görüntünün tez viral ve onun kontrolünden çıkmasını sağlıyor.

“İnsanlar,” Mantia, “Sean Hannity’nin Pasta Pass’ını gerçekte kaybettiğini düşündü (hepimizin bildiği gibi 2019’dan beri satılmadı).”

Mantia düşünceliydi. tweet’lerinde, “İnsanlar sosyal ağ yöneticilerinin böyle bir şey olduğunda baskı zamanlar geçirdiğini söylüyor. Bunun dürüst olduğunu biliyorum ve bu yönü yeterince ciddiye almadım. Twitter’daki doğrulanmış rozetimin bu değin aptalca bir şeye güven vereceğini de düşünmedim. ” Şakanın yanlış bilgiye dönüşme tehdidi ortaya çıktığında Mantia, “Bunun * sadece * bir şaka olmadığını düşünüyorum.”

Sean Hannity kabul etmiş olabilir; onun için bu bir fırsata dönüşmüştü.

Bütün bunlar diğer nedenlerle haberlerde bulunan Twitter’da oldu

8 Ocak saat 18:00 (ET) civarında, yaklaşık bir saat sonradan Mantia açıklamasını yayınladı ve Hannity’nin canlı şovunun Fox News’da yayınlanmasından birkaç saat önce Twitter, Başkan Donald Trump’ı Twitter’dan daimi olarak yasakladı.

kullanıcılar, sitelerinde yayınlama paylaşırlar (birçok süre yine de). Yasaklanmış, Twitter’ın en iyi çabalarına rağmen büyük bir öykü haline geldi; bu, zahmetsizce kaçınılabilecek bir haber değildi.

Hemen, Senatör Lindsey Graham’dan başkanın oğlu Donald Trump, Jr.’a kadar Trump müttefikleri Twitter’ı sansür ve ikiyüzlülükle suçladılar ve öteki dünya liderlerine uyarı çekti. baskıyı onayladı ve şiddeti savunduğu platformda kaldı. Kesinlikle bu, özel bir platform olarak Twitter’ın kendi kurallarını koyduğu ve istediği kişiyi, istediği zaman kaldırabileceği gerçeğini görmezden geliyor. (Ve bu pozisyon bununla beraber, özel şirketlerin kutsal özerkliğine dair son yıllardaki GOP coşkusunu da görmezden geliyor.)

Ama Fox stüdyolarında Sean Hannity, Twitter’ı bu ikiyüzlülüğe dahil etmek için kişisel bir açı buldu: Kendisiyle ilgili o gün büyüyen hatalı bilgiler. Ve Makarna Kartı! Bu da nihayetinde bir şaka.

Kocam beni bulup “ne var ne yok Olive Garden ile uğraşın ”çünkü sahiden, gerçekte iyi anlamak istiyordu ve işte burada. Hannity, ilişkinin açıklamasını Joe Concha’ya atarak, https://t.co/7vj73K7OP6 pic.twitter.com/cG4FOWPrax

— Kay Steiger (@kaysteiger) 9 Ocak 2021

dedi , “Hemen, bugün, özgürlük dünyanın lideri Twitter’dan kalıcı olarak uzaklaştırıldı ve aynı sitede okudum – bu gerçeğe inanıyor! – Olive Garden’daki ömür boyu makarna üyeliğimi kaybettim! Hangisi doğru değil! ”

Hannity” raporu “” yönlendirici “olarak nitelendiriyor ama belli ki mizahı buluyor.

Bu tweetlerin altını çizerken, kesinlikle Fox’ta hiç kimsenin bu rakamların kendi Twitter ayrıcalıklarını kaybettiğini önermeyeceği belirtildi. Örnekleri hazırda bulundurmalarına ve muhakkak onları üzüyor gibi görünmelerine rağmen, bu mesaj, Hannity ve ağının kendilerini yanıltıcı bir şekilde açıklama özgürlüğünün savunucuları olarak konumlandırmasına olanak tanıyor – aynı zamanda Trump’ı savunuyor ve odağı kışkırtıcı değil, Twitter’a yönlendiriyor. Trump’ın platformda yaptığı açıklamalar veya Fox News’un onları pekiştirdiği bütün yollar.

Twitter DM’nin yorumuna ulaşan Mantia, “Çoğunlukla Sean Hannity’nin bu uydurma sorun yüzünden üzülmesine şaşırıyorum. Yakın geçmişin haberlerin en yoğun olduğu haftalarından birinde, makarna kartının nasıl iptal edilmediğini konuşarak birkaç dakika geçirdi. Yazışmamda, şeylerin ne değin abuk subuk olduğundan bahsediyorum, bu yüzden başlatmak için Olive Garden PR ifadesini yarattım. Dün gece Hannity’yi izlediğimde bana ne kadar zaman ayırdığını gördüm, ‘sahte haber’ olan ‘tehditkar bir rapor’ yayınlayan bir ‘mavi çek’ saçmalığın pastasına krema yapıyordu. “

Hannity için, bu Olive Garden tweet’i dikkat distribütör ve iyi bir tweet’di.

Daha artı haber bülteni için haber bültenleri sayfamıza göz atın. Abone olun

Vox’un açıklayıcı gazeteciliğini destekleyin

Vox’ta her gün, en kayda değer sorularınızı yanıtlamayı ve size ve dünyanın dört bir yandaki izleyicilerimize kuvvet veren bilgiler sağlamayı amaçlıyoruz anlayarak. Vox’un çalışmaları her zamankinden daha artı insana ulaşıyor, ancak ayırt edici açıklayıcı gazetecilik markamız kaynak gerektiriyor. Mali katkınız bir bağış teşkil etmeyecek, ama personelimizin ihtiyacı olan herkese ücretsiz makaleler, videolar ve podcast sunmaya devam etmelerini sağlayacaktır. Lütfen bugün Vox’a 3 $ gibi düşük bir katkı yapmayı düşünün.

.

Comments
To Top