Haber

Şarj Olan iPhone’unu Küvete Düşüren Genç Kadın, Çarpılarak Hayatını Kaybetti

Şarj Olan iPhone'unu Küvete Düşüren Genç Kadın, Çarpılarak Hayatını Kaybetti

Zeki telefonlar böylece fazla hayatımıza girdiler oysa onlardan hiçbir zaman öbür kalamıyoruz. Uyumlu olarak şarja ihtiyaç duydukları için de otururken, yatarken ve hatta yürürken kesintisiz sıkıntı etme gereksinimi doğuyor. Bu şart artık normal bir hal almış olsa da aslında bir risk oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Rusya’nın Arkhangelsk şehrinde yaşanan bir olay durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. 

Olesya Semonava isimli 24 yaşındaki genç bir bayan, sıkıntı olan iPhone marka telefonunu küvete düşürdüğü için elektrik çarpılarak hayatını kaybetti. Küvette zeka telefonlarımızı yanımıza aldığımız bu dönemlerde, sorumluluk adaptörlerinin çok da tehlikeli bir şey olmadığını düşünüyoruz, fakat gerçekten bu cihazlar aracısız şehir elektriğinden kuvvet alıyorlar. Bu da insan vücudu için son derece güçlü bir cereyan anlamına geliyor. Semenova’nın yaşadığı olayda olduğu gibi bu elektrikli cihazlar suya düştüğünde ise ölümcül olabiliyor. 

Semenova’nın cansız bedenini arkadaşı buldu

Semenova

Yaşanan olayın gerisinde Olesya Semenova’yı bulan konut arkadaşı Daria, genç kadının nefes almadığını belirtti. Konut arkadaşını o şekilde görür görmez dürttüğünü söyleyen Daria, Semenova’ya dokunduğunda kendisine de elektrik çarptığını açıkladı. Çok Miktar olan telefonunu suyun içine düşüren Semenova, sosyal medyada da fazla konuşuldu. 

Telefon bağımlılığı nereye gidiyor?

Semenova

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda insanların zeki telefonlara olan bağımlılığı, sosyal medyadan kopamama sorunu, video ve resim çekme tutkusu gibi nedenlerle riskli şeyler yapmaya devam ettiği ve bu nedenle çok sayıda gencin trajik bir şekilde hayatını kaybettiği açıklandı. Yaşanan olayın arkasında Rus yetkililer de bu tarz durumlara karşı uyarı yayınladı. Bizler de buradan uyarımızı yapalım, akıllı telefonlarımızı sıkıntı ederken fazla daha titiz davranmalıyız. Mümkünse telefon şarj olurken yatağımızda veya çok yakınımızda bulunmamalı. Gece uyku haliyle yapacağımız yanlış bir hareket, elektrik çarpılmamızın açık havada kablo sebebiyle boğulmamıza dahi neden olabilir.

Comments
To Top