Haber

Sarılabilir Ekranlı OPPO X 2021, Ekran Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

Sarılabilir Ekranlı OPPO X 2021, Ekran Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

Akıllı telefon sektöründe önemli bir paya sahip olmayı başaran OPPO, geçtiğimiz günlerde sarılabilir ekranlı bir akıllı telefonunu tanıtmıştı. OPPO X 2021 ismiyle tanıtılan akıllı telefon günümüz akıllı telefonları gibi 6,7 inçlik bir ekrana sahipti. Fakat telefonun kenarı çekildiği takdirde ekran 7,4 inç büyüklüğe ulaşıyordu.

OPPO, yeni zeki telefonu hakkında şu lahza için fazla detaylı veri paylaşmadı. Şirket, sadece telefonunu tanıttı ve bu konseptin çalışan bir prototipini de gözler önüne serdi. Şüphesiz her yenilikçi telefon prototipinde olduğu gibi OPPO’nun prototipi de akıllarda sorular bıraktı. Bu sorulardan birisi telefonun dayanıklılığıyla ilgiliydi.

OPPO X 2021’in ekranı 100.000 kere açılıp kapandı:

oppo x 2021

OPPO X 2021’i gören herkesin aklına zeki telefonun daha önce hiç görmediğimiz ekran sisteminin ne değin dayanıklı olduğu sorusu takılmıştır. İşte bu sorunun cevabı bugün OPPO tarafından verildi. Şirketin tasarım mühendisi Jin Xiang, OPPO X 2021’in yoğun testlere girdiğini ve bu testlerde muhteşem sonuçlar verdiğini açıkladı.

Jin Xiang, yaptığı açıklamada OPPO X 2021’in 100.000 defa ekran açma kapama testine girdiğini belirtti ve bu testten hiçbir şekilde hasar almadığını söyledi. OPPO teçhizat bölümünün başkanı da kendi açıklamasında bu sonuçların telefonun bir sınırı olmadığının altını çizdi ve telefonun 100 binden de fazla kere buna dayanabileceğini söyledi.

oppo x 2021

OPPO’nun şu hemen olan sunduğu veriler ışığında OPPO X 2021’in günde 50 kez dar bir şekilde açılıp kapanarak 5 yıllık bir uygulama ömrü sunduğunu söyleyebiliriz. yine de bu konuda hemencecik belli bir sonuca varmamak gerekiyor. Zira bugüne kadar gördüğümüz yenilikçi akıllı telefonların ekranlarında defalarca farklı alanlara yönlendirilmiş sorunlar yaşanmıştı.

Örneğin Samsung, ilk katlanabilir zeki telefonu Galaxy Fold’u piyasaya sürmeden önce OPPO’yla aynı şekilde telefonun testlerden başarıyla geçtiğini belirtmişti. Ancak piyasaya sürülen akıllı telefonun menteşesi o kadar çok kullanıcıya önemli sorunlar yaşatmıştı. Şüphesiz bu noktada OPPO’ya daha başarılı bir çıkış diliyoruz.

Comments
To Top