Haber

Sarı Mikrofon, Instagram Hesabına Parayla Mavi Tik Almaya Çalışırken Dolandırıldı

Sarı Mikrofon, Instagram Hesabına Parayla Mavi Tik Almaya Çalışırken Dolandırıldı

Türkiye’nin en eski YouTube kanallarından biri olan Sarı Mikrofon, 10 yıla yakın süredir yayınladığı sokak röportajlarıyla Türkiye’nin en ünlü sosyal medya markalarından biri haline gelmiş durumda. Fakat sosyal ağ dolandırıcıları, Sarı Mikrofon gibi tecrübeli bir içerik üreticisini zeka dolandırmayı başarmış durumdalar.

Söz konusu durum ile ilgili açıklamalar, kişisel olarak Sarı Mikrofon’un kurucusu ve sunucusu olan Özkan Bozkurt’tan geldi. Bozkurt’un açıklamasına göre dolandırıcı, Sarı Mikrofon’un Facebook sayfasında “mavi tik” olmasına rağmen Instagram hesabında olmadığını görür görmez kendisiyle iletişime geçti ve para karşılığında Sarı Mikrofon Instagram hesabına mavi tik almayı öneri etti.

sarı mikrofon

Kendisiyle iletişime geçen dolandırıcıya yaklaşık 1.200 TL kaptırdığını açıklayan Özkan Bozkurt, senelerdir sosyal medyada olmasına karşın kendisinin deha dolandırıldığını, böylece insanların daha titiz olması gerektiğini açıklama ederken şu açıklamalarda bulundu:

“10 senedir Sarı Mikrofon’un sunucusuyum. Geçtiğimiz günlerde bir sayfa bize yazdı, mavi tiki vardı ve 3 bin takipçisi vardı. ‘Size de mavi tik alabiliriz ama bunun bir ücreti var’ dediler. Bin 750 TL olduğunu söylediler, bende bin 500 olur mu dedim, kabul ettiler.

“10 senedir sosyal medyanın içerisindeyim. Ben dolandırıldıysam siz de dolandırıllırsınız”

mavi tik

Önce 750 TL gönderdim, ardından 250 daha göndermemi istedi. Sonra 500 daha göndermemi istedi. Ben de bin 200 TL’ye kadar para gönderdim lakin ondan daha sonra da bundan böyle dolandırıldığımın farkına vardım ve bir daha para göndermedim. Kişi şu lahza telefonlarını kapattı ve beni sayfalarımı kapatmakla tehdit ediyor. 

Arkadaşlar, 10 senedir sosyal medyanın içerisindeyim bütün Instagram, Facebook, Youtube hepsinin içindeyim, bu benim işim zaten ben bile dolandırıldıysam siz de dolandırılırsınız. Şahsın ismi Ahmet Can S., Ankara’da yaşıyor, lütfen siz de bu tuzağa düşmeyin. Ben düştüm ben yandım siz yanmayın.”

Özkan Bozkurt’un “mavi tik dolandırıcılığı” ile ilgili açıklamaları

Adi şartlarda Instagram’ın para karşılığı “mavi tik” vermediğini bildiğini ama gerçi dolandırıcıya kandığını ifade eden Bozkurt, “Bin 200 TL param nafile gitti ama gerçekte paranın bir önemi değil fakat benim gibi başkalarının da mağdur olmasını istemiyorum. Instagram katiyen mavi tiki parayla vermiyor, bu konuda herkesi bilinçlendirmek istiyorum. Beni dolandıran bu şahıs hakkında şikayette bulunacağım, banka dekontlarım var, konuşmalarımız var, savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Ben düştüm siz düşmeyin. İnternet dolandırıcılığına fazla uyarı edin, ürünü almadan kimseye ödeme yapmayın.” biçiminde konuştu ve konuyla ilgili olarak dolandırıcıdan şikayetçi olacağını açıklama etti.

Comments
To Top