Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Doğruladı: Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Oppo, Türkiye’ye Yatırım Kararı Aldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Doğruladı: Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Oppo, Türkiye'ye Yatırım Kararı Aldı

Son dönemde yükselişte olan zeki telefon üreticilerinden biri OPPO olmuştu. Firmanın büyümesine paralel olarak gerçekleştirmeyi planladığı yatırımların hedefinde ise Türkiye yer alacak. OPPO ülkemize yatırım yapacak.

Dünya çapında 40’tan artı ülkede hedefleri yer alan OPPO, Türkiye’ye yatırım gerçekleştirecek. Açıklamada OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, OPPO’nun bir süredir Türkiye’de daha fazla yatırım yapmayı düşündüğünü belirtti.

Yakında daha pozitif bilgi paylaşılacak

oppo

Zhou açıklamasında, “Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha pozitif data paylaşmayı umuyoruz. bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Define ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına da gösterdikleri uğraş ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.” dedi.

OPPO ülkemize geçtiğimiz sene antre yapmıştı. OPPO Türkiye Genel Müdürü Zhou, daha önce yaptığı açıklamada Avrupa’da en fazla satış yaptıkları ülkenin Türkiye olduğunu ve bölgede Türkiye’ye farklı bir ağırlık verdiklerini ifade etmişti. 

OPPO ile ilgili daha önce de sektörün içinden gelen bilgiler ülkemizin yatırım için merkez olabileceğine göze çarpan ediyordu. Çinli firmanın bir takım modelleri tamamen ülkemizde üretebileceğine dair ciddi iddialar söz konusuydu.

Söylentilere tarafından yatırım 50 milyon dolarla başlayacak

oppo yatırım

Sektör kulislerinde dolaşan haberlere tarafından OPPO’nun ülkemizdeki yatırımları için birincil aşamada 50 milyon dolarlık bir bütçe ayrılacak. Bir Takım modeller ülkemizde üretilip Avrupa’ya ve dünyanın geri kalanına ihraç edilecek.

Bir diğer popüler üretici olan Samsung da ülkemize yatırım planlıyor ancak Koreli işyeri daha küçük bir yatırımla başlayacak. İlk olarak bir taşeron göre üstlenilecek olan üretimde faaliyetlerin kurulum odaklı olması bekleniyor.

Comments
To Top