Haber

Samsung’un Önümüzdeki Yıl Tanıtacağı Katlanabilir Telefonların Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung'un Önümüzdeki Yıl Tanıtacağı Katlanabilir Telefonların Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

Katlanabilir akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden Samsung, yeni nesil akıllı telefonları için çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda şirketin önümüzdeki sene içerisinde Galaxy Z Fold3, Z Flip3 ve Z Flip Lite da dahil olmak üzere birkaç ayrı model piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdiyse yayınlanan yeni bir rapor, bu cihazların ekran özelliklerini gözler önüne seriyor.

Aktarılanlara tarafından üçüncü cins Galaxy Z Fold’un esas ekranı, bu yıl tanıtılan Z Fold2’deki 7,59 inçlik ekrana kıyasla daha ufak olacak ve 7,55 inç büyüklüğünde olacak. Küçülme kapak ekranında da devam edecek ve bu ekranın boyutu 6,21 inçe inecek. öte taraftan esas ekran çözünürlüğünün 2208 x 1768 piksel civarında olacağı, 5: 4 en zirve oranına sahip olacağı ve 375 PPI piksel yoğunluğunu destekleyeceği belirtiliyor.

Galaxy Z Flip3 ve Z Flip Lite, 6,7 inçlik ekranlarla gelecek:

Galaxy Z Fold2

Galaxy Z Fold3’teki ekranın küçülmesiyle birlikte cihazda S Pen için yer açılacağını söyleyen kaynak, Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Flip Lite’ın ekran büyüklüklerinin benzer olacağını ve 6,7 inç boyutunda olacağını söylüyor.

Galaxy Z Flip3’ün dış taraftaki kapak ekranının 1,81 inç boyutunda olacağı iddia edilirken, her iki cihazın da 120 Hz ekran yenileme hızı ve LTPO ekran teknolojisini destekleyeceği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Samsung’un önümüzdeki yıl içerisinde bir cins Galaxy Z Fold3 Ultra olacak ‘W22’ modeli de dahil almak üzere toplam 4 ayrı katlanabilir zeki telefon piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihazlar hakkında bilinenler şimdilik bu kadarla sınırlı. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Comments
To Top