Haber

Samsung’un Galaxy SmartTag’i 29,99 ABD doları değerinde bir Tile rakibi

Samsung’un Galaxy SmartTag'i 29,99 ABD doları değerinde bir Tile rakibi

Yeni Galaxy S21 telefonları ve Galaxy Buds Pro’nun yanı sıra Samsung, tıpatıp Tile gibi, kaybolan öğeleri bulmak için kullanabileceğiniz minik bir Bluetooth cihazını duyuruyor. Galaxy SmartTag olarak adlandırılıyor ve 29 Ocak’tan itibaren gönderilecek. 29,99 ABD dolarına perakende satmak yapacak, oysa bir Galaxy S21 telefonu satın bölge kişilerin, satın alma işlemine dahil edilmesini karşılayan bir tür paket anlaşmayla sonuçlanma ihtimali epeyce yüksek.

Galaxy SmartTag, bir Karo gibi çalışır izci. Bir anahtarlık yoluyla taktığınız ufak bir Bluetooth Düşük Enerji (BLE) dongle’ıdır. Tanıdık son konumunu bir harita üzerinde gösterebilen Samsung’un SmartThings uygulaması yoluyla bir zeki telefonla eşleşir. Etiketi ararken SmartThings uygulaması, BLE sinyalinin gücüne emrindeki olarak bir yakınlık göstergesi gösterebilir ve etiketin bir zil sesi vermesini karşılamak için bir düğmeye dokunabilirsiniz.

Garip bir karar gerçi: Samsung bana SmartTag’in yalnızca Samsung Galaxy cihazlarıyla çalışacağını söylüyor. Diğer bir Android telefonunuz ya da iPhone’unuz varsa çalışmaz.

Söylenen AirTag’lerin tersine Apple veya söylentilere tarafından yeni cins Tile izleyici, Samsung’un Galaxy SmartTag’i Ultra Geniş Bant’ı (UWB) desteklemiyor. UWB’nin özelliklerinden biri, nesnelerin uzayda birbirlerini bulmalarına muavin olmaktır, böylece bir yakın olma ölçerden daha fazla bilgi elde edersiniz. Bu da acayip bir kusur, çünkü Samsung telefonlarına UWB’yi dahil ediyor, ama bu radyodan muamele etmek için az önce artı bir şey yapmadı (ve her ikisinde de Apple var).

Samsung, cihazın Tag + adlı bir UWB sürümünün bu sene içinde piyasaya çıkacağını söylüyor.

Tüm bu olaylarda en büyük potansiyel kaybeden, Apple’ı çoktan etkileşim kurmakla suçlayan Tile rekabete tutarsız davranışlarda. Samsung’un aracısız olarak rekabetçi bir ürün oluşturmasıyla şirket üstünde daha da artı zorlama oluşturabilir.

çok eskiden, hangi telefonu kullanırsanız kullanın, tüm Bluetooth kulaklıklar benzer şekilde çalışıyordu, ama son zamanlarda hem Apple hem de Samsung, kulaklıklarından birini satın alırsanız özel özellikleri etkinleştirdi. Fazla uzak olmayan bir gelecekte aynı eğilimin izleme cihazları için de geçerli olması mümkün görünüyor.

Comments
To Top