Haber

Samsung’un da Telefonun Yanında Şarj Cihazı ve Kulak Vermeyeceğini Gösteren Belge

Samsung'un da Telefonun Yanında Şarj Cihazı ve Kulak Vermeyeceğini Gösteren Belge

Apple, iPhone 7 ile birlikte 3,5 mm kulaklık girişine veda ettiğinde Samsung, önce kendi zeki telefonlarında kulaklık girişi olduğunu hatırlatan ve iPhone 7 ile alay eden reklam filmleri yayınladı, sonradan ise kendi amiral gemisi akıllı telefonlarından da 3,5 mm kulaklık girişini kaldırdı.

Benzer bir şekilde Apple, iPhone X ile birlikte çentikli tasarıma geçiş yaptığında Samsung, önce çentik tasarımı ile alay etti, sonradan ise kendi Infinity-U ve Infinity-V adındaki damla çentik tasarımını tanıttı. Tahmin edebileceğiniz gibi Samsung’un reklam ve pazarlama ekibi, bu iki olaydan daha sonra yayınladıkları reklam filmlerini gürültüsüz sedasız sosyal ağ hesaplarından kaldırdılar.

Samsung, Apple’ın iPhone kutusundan çok miktar adaptörü ve kulaklığı çıkarmasıyla alay etmişti

samsung paylaşım

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 12 ile birlikte telefonların kutusundan kulaklık ve sıkıntı adaptörünü çıkarmış durumda. Tüketicilerin fazlasıyla tepkisini çeken bu gelişmeyi Samsung da görmezden gelmedi ve iPhone 12 lansmanının hemen ardındaki Apple ile alay eden bir paylaşımda bulundu. bu nedenle geçmişteki tecrübelerimize dayanarak yakında Samsung zeki telefonlardan da sorumluluk adaptörü ve kulaklıkların çıkarılmasının büyük bir sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

İşin esprili tasarafını bir kenara bırakacak olursak; Samsung’un Galaxy S21 ailesinin kutusundan sorumluluk adaptörü ve kulaklıkları çıkaracağı bir süredir konuşuluyor olsa da bu konuda demin resmi bir düzeltme görememiştik. Fakat kısa zaman önce ortaya meydana çıkan ve Brezilya’nın iletişim sektörünü düzenleyici kurumu olan ANATEL’e ait bir doküman, Galaxy S21’in de iPhone 12’nin yolundan gideceğini kanıtlar nitelikte.

Samsung’un Galaxy S21’in kutusundan yük adaptörü ve kulaklığı çıkaracağını bildiren belge

ANATEL belge

Laf konusu belgelerde kabaca “Cep telefonu, bir enerji kaynağı ile satılmayacaktır.” ifadesi kullanılıyor ancak EP-TA800 ve EP-TA800B model numaralı iki Samsung şarj cihazı ile test edildiği belirtiliyor. Aynı şekilde cep telefonunun bir kulaklıkla satılmayacağı, ama GH59-15106A, GH59-15107A ve GH59-15403A model numaralı üç kulaklık ile deneme edildiği ifade ediliyor.

Samsung’un kutu içeriğinden sıkıntı adaptörü ve kulaklıkları çıkarmasının en ince ayrıntısına kadar sürpriz bir gelişme olduğunu söyleyemesek de bunu onaylayan belgenin Brezilya’dan gelmesinin sürpriz olduğunu söyleyebiliriz. Zira kısa süre önce Brezilya’nın Sao Paulo eyaleti, iPhone’ların kutusundan çok miktar aleti çıkmasını zorunlu kılmış, bu zorunluluğun ülke çapında geçerli ayla getirilmesi gerektiği belirtilmişti. 

Dolayısı ile Samsung’un da kutusunda yük cihazı olmadan akıllı telefon satması fazla muhtemel yok. Tahminler, Samsung’un kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkaracağı, ama satış esnasında talep eden müşterilere harici olarak sıkıntı adaptörü temin edeceği yönünde.

Comments
To Top