Haber

Samsung’un Akıllı Telefonları İçin 600 MP’lik Bir Kamera Üstünde Çalıştığı Ortaya Çıktı

Samsung'un Akıllı Telefonları İçin 600 MP'lik Bir Kamera Üstünde Çalıştığı Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bundan takriben 8 ay önce akıllı telefonlarının geleceği hakkında çarpıcı bir veri paylaşmıştı. Samsung’un sensör biriminde ödev yapan başkan yardımcısı John Yong-In Park, paylaştığı bir blog yazısında Samsung’un kameralardaki nihai hedefinin 600 megapiksele varmak olduğunu belirtmişti.

Fakat Samsung’un bu açıklamasının üzerinden geçen aylarda şirketten bu konuya dair herhangi bir gelişme duymamıştık. Bugünse daha önce öyle fazla telefon hakkında içten bilgileri önceden paylaşan Ice Universe’ten konu hakkında paylaşım yapıldı. Ice Universe, Samsung’un 600 MP kamera üzerinde sahiden de çalıştığını açıkladı.

Samsung 600 MP kameranın ardından koşuyor:

samsung 600 mp

Ice Universe, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Samsung gerçekten de 600 MP sensörler yapıyor!” ifadesine yer verdi. Telefon dünyasının meşhur ismi, paylaştığı Tweette bir de bir görsele yer data. Ice Universe’ün paylaştığı görselde 600 MP’lik bir kameranın Samsung’un teknolojiyi tamamen değiştirmediği sürece telefonlarda yer alabileceğini gösteriyordu.

Mevcut teknoloji korunduğu takdirde kamera, arkadaki panelin %12’lik bir kısmını kaplayacak. Ama 600 MP’lik kameranın getirdiği büyük bir eksi tabi da bulunacak. Zeki telefon, 22 milimetrelik bir kamera çıkıntısına niçin olacak. Ama yine görselde bulunan bir ifadeye tarafından ISOCELL, bu çıkıntıyı ortadan kaldırmaya çalışacak.

Samsung’un 600 MP kameraya sahip bir zeki telefonunu muhtemelen önümüzdeki sene da görmeyeceğiz. Oysa şirketin yeni bir kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor olduğunu görmek telefon dünyasında büyük bir ses getiriyor. Son olarak insan gözünün takriben 576 megapiksel çözünürlüğe sahip olduğunu belirtelim.

Comments
To Top