Haber

Samsung’dan Xiaomi’ye Misilleme: Türkiye’nin En Çok Akıllı Telefon Satan Şirketi Biziz

Samsung’dan Xiaomi’ye Misilleme: Türkiye’nin En Çok Akıllı Telefon Satan Şirketi Biziz

Pazar verisi araştırma şirketi Canalsy, geçtiğimiz günlerde temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrek dönem akıllı telefon pazar paylarını açıklamıştı. Yayınlanan raporda Çinli üretici Xiaomi’nin takvim bazda %340 oranında büyüyerek Türkiye’nin en fazla akıllı telefon satan şirketi olduğundan bahsediliyordu.

Şimdiyse Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, basına gönderilen bir yazıda Türkiye akıllı telefon pazarında Samsung’un üçüncü çeyrek pazar payının Canalsy raporunda bahsedildiği üzere %21 olmadığını, şirketin ülke genelindeki zeki telefon satışlarının %40,4’ünden sorumlu olduğunu belirtti.

GFK’ya göre Samsung’un Pazar payı %40’ın üzerinde:

Samsung

Samsung, yaptığı açıklamada bağımsız araştırma şirketi GFK tarafından yayınlanan rapora tarafından, Türkiye akıllı telefon pazarında üçüncü çeyrekte, adet bazında %40,4’lük pazar payına sahip olduğunu, bunun da Samsung’un Türkiye’deki enerjik konumunun manâlı bir kanıtı olduğunun altını çizdi.

Samsung kadar basına gönderilen yazının tamamında şu ifadelere yer verildi.

“Dünyaya ilham veren ve geleceği bugünden şekillendiren teknoloji devi Samsung olarak, insanların yaşamını kolaylaştıran, bedensel ve dijital dünyaların mekânsal sınırlarını ortadan kaldıran mahsul ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu yaklaşımla sunduğumuz akıllı telefonlarımızın, egemen araştırma kuruluşlarının da ortaya koyduğu üzere, kullanıcılar göre tercih edilmesinin de haklı gururunu yaşıyoruz.

Bağımsız araştırma şirketi GFK kadar yayınlanan rapora kadar, Türkiye akıllı telefon pazarında üçüncü çeyrekte, adet bazında yüzde 40,4 pazar payına sahip olmamız Türkiye’deki güçlü konumumuzun önemli bir kanıtı niteliğindedir.

Bugüne değin olduğu gibi bundan sonra da insanların yaşamını renklerinden, onlar için yeni ufuklar açan akıllı cihazlarımızla tüketicilerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Samsung Electronics Türkiye”

Peki, siz Türkiye’nin en çok satan akıllı telefon şirketinin hangisi olduğunu düşünüyorsunuz? Son dönemlerde sektörde baskı şampiyon Xiaomi mi yoksa uzun senelerdir liderliği kimselere kaptırmayan Samsung mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top