Haber

Samsung, şarap döküp size içecek getirebilen bir robot yapıyor

Samsung, şarap döküp size içecek getirebilen bir robot yapıyor

Samsung, çamaşırları toplayabilen, bulaşık makinesini doldurabilen, masayı kurabilen, şarap doldurabilen ve hatta size içecek getirebilen bir robot üzerinde çalışıyor. Robotun adı Bot Handy ve Samsung, kamera ve yapay akıl kullanarak nesneleri tanıyabileceğini söylüyor.

Robot, “mutfakta, oturma odasında ve Samsung Research’ün başkanı Sebastian Seung, Samsung’un bugünkü CES basın toplantısında yaptığı açıklamada, evinizde diğer bir ele gereksinim duyabileceğiniz diğer bir yer olduğunu söyledi.

Şimdilik, Bot Handy’nin bir reel, taşıma ürünü. Samsung bir fiyat ya da sürüm penceresi açıklamadı ve şirket daha önce CES’i gerçek bir üründen fazla bir konsept olan fütüristik görünümlü robotları uygulamak için kullandı. Robot “geliştirme aşamasında” olarak tanımlanıyor.

Video: Samsung

Mevcut haliyle Bot Handy, hareket ettikçe ifadeleri değiştiren iki büyük dijital göze sahip uzun, ince, siyah-beyaz bir robot. Robotun, ucunda kıskaç yarı bir el ile üç noktada – aslında bir omuz, dirsek ve bilek – dönebilen tek bir kolu vardır. Robotun gövdesinin üstüne ve nesneleri tanımak için eline monte edilmiş kameralar vardır. Robot, yuvarlanan bir taban gibi görünen odada odanın içinde hareket edebilir, bir yandan öteki yanlamasına dönebilir ve daha yüksek nesnelere gelmek için kendini yukarı kaldırabilir.

Samsung, robotun şu malzemeyi değerlendirebileceğini söylüyor: onları dürüst miktarda güçle yakalayabilmesi için farklı nesnelerden yapılmıştır. Ayrıca çeşitli ebat, önem ve şekillerde nesneleri işleyebilmesi gerekiyordu.

Samsung, Bot Handy’ye ek olarak, “robotik muavin ve muavin” olan Bot Care’in güncellenmiş bir sürümünü de gösterdi. Şirket ilk olarak 2019’da ortaya çıktı. Robotun size işten ara vermenizi ya da yaklaşan toplantılarınız olduğunu andıran kişisel bir yardımcı gibi olması gerekiyor. Bir demoda Samsung, robotun otomatik olarak bir ekran açtığını gösterdi, bu nedenle sahibinin açılmak üzere olan bir video görüşmesine katılabildi. Bot Handy gibi, bunun geliştirmede ne değin ilerlediğine dair bir gösterge değil.

Gerçek ürünler söz konusu olduğunda, Samsung’un bu yıl göndermesi gereken bir robotu var. JetBot 90 AI +, engellerden daha iyi kaçınabilmesi için nesneleri tanımasına yardım etmek için LIDAR, “3D dedektör” ve AI ile donatılmış bir Roomba-esque vakum robotudur. Samsung, elektrikli süpürgenin bir çocuk oyuncağı gibi özellikle kırılgan olmayan nesnelere yaklaşmak ve vazo gibi kırabileceği bir şeyden uzaktan durmak için yeterince akıllı olacağını söylüyor. Elektrikli süpürgede ayrıca, siz yokken evcil hayvanları yoklama etmenizi karşılayan yerleşik geleneksel bir kamera da var.

JetBot 90 AI + ‘nın ABD’de bir ara ilk yarısında gönderilmesi gerekiyor. 2021.

Comments
To Top