Haber

Samsung, Oyunlarda Daha İyi Performans Vadeden Mobil Uygulaması GameDriver’ı Yayınladı

Samsung, Oyunlarda Daha İyi Performans Vadeden Mobil Uygulaması GameDriver'ı Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S20 ailesi için Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesini yayınlayan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugün kullanıcılar için yeni bir dilekçe yayınladı. Şu lahza yalnızca Galaxy S20 ile Galaxy Note20 kullanıcıları tarafından kullanılabilen bu dilekçe, “GameDriver” olarak isimlendiriliyor. 

GameDriver isimli başvuru, adından da anlaşılabileceği üzere oyun odaklı çalışıyor. Oyunlar için telefonun genel performansını artırmaya yarayan kullanım, Google Play Store üzerinden sunulan GPU yazılım güncellemelerinin de otomatik olarak yapılabilmesini sağlıyor. Ancak bu kullanım, şu lahza için tüm oyunlara yardım vermiyor. 

Samsung Galaxy S20

Samsung’un GameDriver isimli uygulaması, herhangi bir arayüze sahip yok. Yani bu uygulamayı telefonunuza indirirseniz, herhangi bir giriş yapma imkanına sahip değilsiniz. Uygulama arkadaki planda, otomatik olarak çalışıyor. bu vesileyle; uygulamayı telefonunuza indirdikten daha sonra sadece Call of Duty: Mobile, Fortnite ve Black Desert isimli oyunlar için performans artırma işlemi yapılabiliyor. 

GameDriver uygulamasının en önemli özelliği, GPU güncellemelerini otomatik olarak sunabilecek olması. Şöyle fakat Samsung, GPU güncellemeleri için genel bir yazılım güncellemesi arzetmek durumunda kalıyordu. Ancak Google Play Store üzerinden yayınlanan bu tatbik ile GPU güncellemeleri ile ince ayarların yapılabilmesi, dünya genelindeki bütün kullanıcılar için birkaç saat içinde tamamlanabilecek. An itibarıyla 10 milyondan fazla kullanıcı kadar indirilen uygulama, kapsamının genişletilmesiyle birlikte tüm Samsung kullanıcıları tarafından indirilecek gibi görünüyor. Uygulamayı Galaxy S20 veya Galaxy Note20 telefonunuza indirmek isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top