Haber

Samsung, MicroLED Teknolojili 110 İnç Televizyonunu Duyurdu

Samsung, MicroLED Teknolojili 110 İnç Televizyonunu Duyurdu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, düzenlediği bir etkinlikte yeni televizyonunu duyurdu. Şirketin “The Wall” olarak isimlendirdiği televizyon ürün gamının en yeni üyesi olarak karşımıza meydana çıkan televizyon, nefes kesici özelliklere sahip. Peki yalnızca Türkiye yok, dünya genelinde de öyle fazla tüketicinin sahip olamayacağı bu televizyon, neler vadediyor?

Samsung’un yeni televizyonu, 110 inç büyüklüğünde. 4K çözünürlük sunan televizyon, geleneksel ürünlerden daha ayrı olarak microLED teknolojisine sahip. Samsung, bu teknolojinin mikrometre boyutlu LED’ler anlamına geldiğini, bu LED’lerin de kendi piksel yapılarından ışık ve renk ürettiğini söylüyor. Ayrıca bu televizyon, RGB renk uzayının yüzde 100’ünü de karşılıyor. Bu sayede anında her renk en dürüst ton ve parlaklıkta sunuluyor.

Samsung’un yeni zeki televizyonu işte böyle görünüyor

Samsung Akıllı televizyon

Samsung’un The Wall serisi ürünleri, fütüristik tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Bu bağlamda serinin en son üyesi de aynı etkileyiciliğe sahip. Zira bu zeki televizyon, yüzde 99,99 oranında ekran ceset oranı sunuyor. Diğer bir deyişle bu televizyonun çerçevesi yok. Duvarda bir tablo gibi duran televizyon, dezavantaj sunan ince yapısına karşın Majestic Sound System isimli 5.1’lik bir ses sistemi sunuyor.

Samsung, yeni zeki televizyonuyla ilgili daha artı detay vermedi. Örneğin 110 inç büyüklüğündeki bu televizyonun fiyatı, şu lahza için açıklanmadı. Oysa bu televizyonun fiyatının Samsung’un öteki 4K ya da 8K televizyonlarından birkaç kat yüksek olacağını söyleyebiliriz. Hem bu televizyonun temas seçenekleri gibi kayda değer özellikler de şu an için bilinmiyor. Şirket, 2021’in birincil çeyreğinde küresel olarak piyasaya süreceği televizyonuyla ilgili ayrıntılı bilgileri önümüzdeki süreçte verecek gibi görünüyor.

Comments
To Top