Haber

Samsung Kamera Uygulamasında Gizli Bir Ay Modu Bulunuyor

Samsung Kamera Uygulamasında Gizli Bir Ay Modu Bulunuyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi zeki telefonlarında kullanmış olduğu kamera donanımlarıyla mobil fotoğrafçılık sektörünün iddialı markalarından biri olsa da, konu kamera yazılımlarına geldiğinde rakiplerinin bir adım arkasında olduğunu bildirmek fazla da yanlış olmayacaktır.

Örneğin Google, Pixel zeki telefonları için geliştirdiği GCam adlı kamera uygulamasında bir astrofotografi modu sunarak kullanıcıların benzersiz gökyüzü fotoğrafları çekebilmesini muhtemel kılıyor. Samsung’da ise buna aynı bir mod bulunmadığından kullanıcıların standart “gece modu” ile idare etmesi gerekiyor.

Samsung, One UI 2.5’e bir Ay modu gizlemiş

samsung kamera

Aslına bakacak olursak Samsung, One UI 2.5 ile birlikte “Sahne İyileştirici”ye entegre olarak bir Ay Modu yayınlamış durumda. Bu Ay modu, öteki fotoğraf modları gibi isteğe kadar açılıp kapatılamıyor. Kamera uygulamasını açıp telefonunuzu Ay’a çevirdiğinizde Sahne İyileştirici, Ay’ı otomatik olarak algılıyor ve Ay modunu devreye sokuyor.

Söz konusu “Ay Modu” ile çekilen bir fotoğrafı, standart mod ile çekilen bir resim ile karşılaştırdığınızda arada büyük bir fark göremiyorsunuz. Muhtemelen Samsung da bunun haberdar oysa Ay modunu öbür bir mod olarak yayınlamak yerine Sahne İyileştirici’nin içine gizlemiş. 

Sahne İyileştirici’ye gizlenmiş Ay modu, şu an için güzel sonuçlar ortaya koymaktan uzaktan olsa da bu mod, Samsung’un gelecekte bir astrofotografi modu yayınlayacağının habercisi olabilir. Şu lahza için bu bilgiyi doğrulayamadığımızdan yalnızca bekleyip görelim diyebiliyoruz.

Comments
To Top