Haber

Samsung, iPhone’ların Kutusundan Şarj Cihazı Çıkmamasını Tiye Aldığı Gönderiyi Kaldırdı

Samsung, iPhone'ların Kutusundan Şarj Cihazı Çıkmamasını Tiye Aldığı Gönderiyi Kaldırdı

Apple, ekim ayında gerçekleştirilen iPhone 12 lansmanı sırasında bazı çevreci nedenler öne sürerek bundan böyle iPhone kutularından çok miktar cihazı ve kulaklık çıkmayacağını açıklamıştı. Varsayım edebileceğiniz gibi bu yorumlama, sosyal medyada büyük ses getirdi ve sadece tüketiciler değil Samsung, Xiaomi gibi Apple’ın karşı taraf şirketleri de iPhone’ların kutusundan çok miktar cihazı çıkmayacak olmasını tiye aldı.

Samsung, iPhone 12 lansmanından derhal sonradan paylaştığı bir Facebook gönderisinde Samsung sıkıntı aleti bulunan bir görsel paylaşmış ve Galaxy akıllı telefonlarla birlikte şarj cihazının da geldiğini belirterek Apple’ın politikasını tiye almıştı. Ama Samsung’un kutudan sıkıntı cihazı çıkmasıyla övündüğü o gönderi, lahza itibarıyla kaldırılmış durumda.

Samsung’un iPhone kutusundan sıkıntı cihazı çıkmamasını tiye aldığı gönderi

samsung

Apple’ın iPhone’ların kutusundan çok miktar cihazı çıkmayacağını açıkladığı günden bu yana Samsung’un da Galaxy S21 ile birlikte telefonların kutusundan sorumluluk cihazını çıkaracağı söyleniyordu. Hatta Brezilya’da ortaya meydana çıkan bir takım belgeler, bu konudaki söylentileri resmen onayladı desek yeridir. Samsung’un iPhone’ların kutusundan şarj cihazı çıkmamasını tiye bölge gönderisini kaldırması, Galaxy S21 modellerinin kutusundan sıkıntı cihazı çıkmayacağını az daha kesinleştirmiş durumda.

Apple, iPhone’ların kutusundan sıkıntı cihazı ve kulaklık çıkmamasına karşılık olarak iPhone 12’lerin fiyatlarını (bazı ülkelerde) iPhone 11’ler ile aynı tutmuştu. Samsung, telefonlarına 5G desteği getirirken zaten fiyatını artırdığından kutudan şarj cihazının çıkarılmasının fiyatlara nasıl tesir edeceği büyük merak konusu.

Comments
To Top