Haber

Samsung Galaxy Z Fold 3’te Ekran Altı Kamera Olacağı İddia Edildi

Samsung Galaxy Z Fold 3'te Ekran Altı Kamera Olacağı İddia Edildi

Son birkaç yıldır akıllı telefon tasarımlarında büyük bir değişim olduğunu görüyoruz. Çerçeveleri her geçen gün daha da küçülten üreticiler, bir yanlamasına da ön kameraların kapladığı alanı en aza indirmek için çaba ediyor. Bu alanı en üye indirmek için önce iPhone’lardaki kalın çentikleri, sonrasında ise delikli ön kamera tasarımlarını görmüştük.

Şimdiyse Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ön kameraların kapladığı bu alandan iyice kurtulabilir. Kore merkezli ETNews göre paylaşılan bir rapora dayanan bu güya şirket, önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Galaxy Z Fold 3 katlanabilir zeki telefonda ekran altı kamera tasarımı kullanarak kullanıcılara yüzde yüze yakın bir ekran deneyimi sunacak.

Galaxy Z Fold 3, ekran altı kamera kullanan ilk Samsung telefon olacak:

Samsung Galaxy Z Fold 3 render

Ekran altı kameraları daha önce görmüştük ancak bu kameralarla çekilen fotoğraflar pek de olağanüstü değildi. Bu sorunu çözmek için Samsung, kamera sensörünün üzerindeki pikselleri genişleterek daha pozitif ışığın geçmesine ve dolayısıyla daha iyi bir fotoğraf çekilmesine olanak tanıyan özel bir ekran tasarımı kullanacak.

Aktarılanlara göre şirket, özel ekran tasarımının yanı sıra ekran altı kamera kurulumunun çıkışını iyileştirmek için bir görüntü ayarlama algoritması üstünde de çalışıyor. Raporda hem Galaxy Z Fold 3’ün ekran altı kamera özelliğine sahip birincil Samsung cihazı olacağı belirtiliyor.

Samsung’un yeni cins katlanabilir zeki telefonu Galaxy Z Fold 3 hakkında demin öyle fazla detay bilmiyoruz. aynı zamanda söylentiler, cihazın Galaxy Note serisi gibi bir S Pen kalemiyle gelebileceğini öne sürerken bir Samsung patenti ise menteşesinde ışık şeridi bulunan katlanabilir bir zeki telefonu gösteriyor.

Comments
To Top