Haber

Samsung, ‘Galaxy Smart Tag’ İsimli Bir Konum Takip Cihazı Geliştiriyor

Samsung, 'Galaxy Smart Tag' İsimli Bir Konum Takip Cihazı Geliştiriyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni bir ürün üstünde çalıştığı ortaya çıktı. “Galaxy Smart Tag” olarak isimlendirilen bu ürünün, kayıp ürünleri bulmaya odaklandığı ifade ediliyor. Ancak Endonezya Telekom Sertifikasyonu’nun verilerinde ortaya meydana çıkan ürünün ortaya çıkış tarihi, epeyce manidar. Çünkü bir süredir ABD merkezli teknoloji devi Apple‘ın da “AirTags” isimli aynı bir ürün üstünde çalıştığı zaten biliniyor.

Aslına bakacak olursak Samsung, geçtiğimiz yıllarda böyle bir ürünü zaten duyurmuştu. “SmartThings Tracker” isimli ürün, sahip olduğu LTE desteğiyle ürünlerin kaybolmasını engelliyordu. “EI-T5300” model koduna sahip yeni ürün de SmartThings Tracker’a fazla benzeyecek gibi görünüyor. Oysa yeni ürün, muhtemelen eskisine kadar çok daha gelişmiş teknik özelliklere sahip olacak.

SmartThings Tracker işte böyle görünüyordu

Samsung SmartThings Tracker

Samsung, yaklaşmakta olan peşine düşüp takip cihazıyla ilgili resmi bir tanımlama yapmadı. Fakat bu mahsul, sadece LTE ve GPS’ten fazla daha fazlasını sunacak. Mesela Samsung’un yeni ürününde ultra geniş bant (UWB) desteği sunulabilir. Bu da Galaxy Smart Tag’in oldukça hassas konum verisi sağlayacağını düşündürüyor. 

Samsung Galaxy Smart Tag’in çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak beklentiler, bu ürünün Galaxy S21/30 ailesiyle birlikte duyurulacağı yönünde. Bir De şirket, bu zamanlamayla birlikte muhtemelen Apple’ın AirTags’ine de dişli bir rakip olarak ortaya çıkacak. Tüketicilerin hangi markanın konum takibi yapan ürününe daha artı alaka göstereceğini ise vakit gösterecek.

Comments
To Top