Haber

Samsung Galaxy S21+’ın Türkiye’de Satışa Sunulacak Versiyonun Performans Sonuçları Belli Oldu

Samsung Galaxy S21+'ın Türkiye'de Satışa Sunulacak Versiyonun Performans Sonuçları Belli Oldu

Samsung’un yeni amiral gemisi zeki telefonları Galaxy S21 ailesi için önümüzde sadece birkaç haftalık bir süreç var ve her geçen gün cihazlarla ilgili yeni bir akış karşımıza çıkıyor. Daha önce böylece çok güvenilir akıntı gerçekleştirmiş olan Ice Universe kadar paylaşılan bir ekran görüntüsü, Galaxy S21+’ın Türkiye’de de satışa sunulacak versiyonu olan Exynos işlemcili sürümünün Geekbench puanını ortaya çıkardı.

Aslına bakacak olursak sızdırılan ekran görüntüsünde cihazın Galaxy S21+ olduğuna dair bir ibare yer almıyor. Oysa ekran görüntüsünde yer alan model numarasından Galaxy S21+ olduğu çıkarımında bulunabiliyoruz. Üstelik, paylaşılan performans testi sonuçları, Exynos işlemcili Galaxy S21+ modelinin Snapdragon 888 işlemcili versiyonun arkasında kalmayacağını gösteriyor.

Exynos işlemcili Galaxy S21+, Snapdragon işlemcili versiyon ile aynı performans sunacak

geekbench

Paylaşılan ekran görüntüsüne kadar Exynos işlemcili Samsung Galaxy S21+, tek çekirdek performansında 1.089, çoklu çekirdek performansında ise 3.617 puan almayı başarıyor. Bu puanları tek çekirdekte 818, çoklu çekirdekte ise 3.076 puan bölge Galaxy S20+ ve tek çekirdekte 1.120, çoklu çekirdekte ise 3.319 puan alan Snapdragon işlemcili Galaxy S21+ ile karşılaştırdığımızda Exynos işlemcili Galaxy S21+’ın geçtiğimiz yılki modele göre hatrı sayılır bir performans artışı göstereceğini ve Snapdragon 888’li modelin de ardından kalmayacağını söyleyebiliriz.

Performans testi sonuçları, her şeye karşın Snapdragon 888 işlemcili Galaxy S21 modellerinin Exynos işlemcili Galaxy S21 modellerinin bir adım önünde olacağını gösteriyor. yine de Samsung, iki versiyon arasındaki farkı epeyce kapatmış durumda. bu arada her iki versiyonun da işlemci dışarıya aynı ekipman özelliklerine sahip olacağını belirtelim.

Comments
To Top