Haber

Samsung Galaxy S21’in Parmak İzi Tarayıcısıyla İlgili Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S21'in Parmak İzi Tarayıcısıyla İlgili Detaylar Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, özellikle Galaxy S serisi amiral gemisi zeki telefonlarıyla her sene piyasanın en güçlü markalarından biri olmaya devam ediyor. Şirket, önümüzdeki senenin birincil aylarında yeni zeki telefon serisi Galaxy S21 modellerini takdim etmek için hazırlıklarını yapıyor.

Derhal her zeki telefon modelinde olduğu gibi henüz tanıtılmamış olmasına rağmen Samsung Galaxy S21 modelleriyle ilgili bazı bilgiler de ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde tasarımla ilgili fotoğrafları, daha sonra ise Samsung göre oluşturulduğu düşünülen tanıtım videoları ortaya meydana çıkan Galaxy S21 modeliyle alakalı başka bir detay daha ortaya çıktı.

Daha büyük ve daha hızlı bir parmak izi okuyucu:

Samsung Galaxy S21

Ortaya çıkan yeni raporlara tarafından Samsung, Galaxy S21 modelleriyle birlikte yeni parmak izi tarayıcısını da tanıtmayı planlıyor. Ice Universe’in raporlarına göre Samsung Galaxy S10 serisiyle tanıtılan ve Galaxy S20 modellerinde de kullanılan ekrana gömülü parmak izi tarayıcıları Galaxy S21’de de kullanılacak fakat bu seferki parmak izi tarayıcısı iki modeldekinden de daha büyük ve daha süratli olacak.

Raporlar, OLED panelin aşağı bulunacak olan parmak izi tarayıcısının kare şeklinde olacağını ve 64 milimetre kare boyutunda olacağını belirtiyor. Bundan önceki iki amiral gemisi modelinde ise 4×9 mm (36 milimetre kare) sensörler kullanılmıştı. Bu da yeni modelde kullanılacak olan parmak izi tarayıcının takriben yüzde 77 oranında büyüyeceği anlamına geliyor.

Comments
To Top