Haber

Samsung Galaxy S21’in Kalemi, “Note Serisinin Sonu mu Geliyor?” Dedirtti

Samsung Galaxy S21’in Kalemi, “Note Serisinin Sonu mu Geliyor?” Dedirtti

Derhal her zeki telefon serisinin kendine has özellikleri olsa da, Samsung Note serisi kıvrımlı ekranları ve S Pen adı verilen kalemiyle en ayırt edilen serilerden biriydi. Yakında bu seriye veda etmemiz gerekebilir.

Daha önce de oldukça dürüst bilgiler veren Ice Universe adlı Twitter kullanıcısı, yeni Samsung amiral gemileriyle ilgili dedikodu kazanını azıcık daha kaynattı. Ice Universe’e göre yeni Samsung Galaxy S21 modeli, S Pen desteği ile gelecek.

Note serisi kaldırılıyor mu?

galaxy s21

Samsung’un hali hazırda iki amiral gemisi akıllı telefon serisi bulunuyor. Bunlardan biri Galaxy ailesi, biri de Note ailesidir. Yeni katlanabilir telefonların da piyasaya girmesiyle birlikte Samsung, Note serisine veda etmeyi planlamış olabilir. 

Firmanın böyle bir planının olmadığı senaryoda ise S Pen desteği, yeni amiral gemisinin sahip olduğu 1440p 144Hz ekranın daha verimli kullanılması nedeniyle telefona eklenmiş olabilir. Hem Galaxy S21’lerde kalem yuvası bulunmayacağını da göz önüne elde etmek gerekiyor.

şu anda Galaxy S21 serisinin Ocak 2021’de tanıtılması ve derhal ardından da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Güney Koreli dev, yapacağı etkinliklerde bu konuyu açıklığa kavuşturacaktır.

Samsung serileri azaltabilir

Samsung S Pen

Kalem desteğinin varlığı tek başına Note serisinin sonunun geldiği sonucunu dahil etmemek için tatmin edici değil. gerçi firmanın gelecekte 3 bambaşka amiral gemisi modeli kullanması pek de akla yatan bir senaryo değil. bu nedenle firma bir mahsul serisinden vazgeçebilir.

Akıllı telefon pazarının en büyük firmalarından olan Samsung, portfolyosunu hemen herkese hitap edebilecek şekilde düzenlemesiyle biliniyor. Bakalım firma gelecekte Note serisinin hayranları için yeni modeller çıkaracak mı? Yahut her hoş şey gibi Note serisi de bir noktada sona mı erecek? Bu sorunun cevabını gelecek etkinliklerde Samsung verecek. 

Comments
To Top