Haber

Samsung, Galaxy S21’de S Pen Desteğinin Olacağını Üstü Kapalı Şekilde Doğruladı

Samsung, Galaxy S21'de S Pen Desteğinin Olacağını Üstü Kapalı Şekilde Doğruladı

Bugüne dek Samsung’un yeni amiral gemisi serisi Galaxy S21‘in özelliklerine dair pek fazla bilgi paylaşıldı. Bu bilgiler şirketin yeni serisinin kullanıcılara yeni bir tasarım ve daha iyi bir performans sunacağına göze çarpan ediyordu. Ama hızlı için en büyük yeniliklerden birisi gerçekte Galaxy Note serisinden gelecek S Pen desteğiydi.

Bildiğiniz üzere Samsung, akıllı telefonunuzda çizim yapmak ve anekdot elde etmek gibi pek çok işlevi yerine getirmenizi karşılayan S Pen desteğini yalnızca Galaxy Note serisinde sunuyordu. Bu takviye, Note serisi ve S serisi kullanıcılarını ayıran ana özelliklerden birisiydi. Ama Samsung’un S Pen desteğini Galaxy S21 serisinde sunacağı o kadar çok habere konu oldu.

S Pen desteğinin olacağı hemen hemen kesinleşti:

galaxy s21 s pen

Bugünse Samsung’un Mobil İletişim Başkanı TM Roh, Samsung’un kendi sitesinde bir yazı yayınladı. TM Roh’un yazısı, 2021 yılında Samsung’un hayatımıza katacağı yeni inovasyonlara yer veriyordu. En önemlisi yazıda Samsung Galaxy S21 serisini S Pen desteğine sahip olacağına dair üstü kapalı bir düzeltme yer alıyordu:

“Galaxy Note deneyiminin insanların en sevdiği yönlerine de uyarı ediyor ve en sevilen özelliklerinden bazılarını serimizdeki öteki cihazlara eklemekten heyecan duyuyoruz.”

galaxy s21 s pen

TM Roh’un paylaştığı bu tümce, böylece fazla kişi kadar Samsung’un Galaxy S21 serisinde S Pen desteğine vereceği iddialarının doğrulanması olarak yorumlandı. TM Roh, Galaxy Note serisindeki hangi özelliğin hangi cihazlara ekleneceğini kesinkes belirtmemiş olsa da içinde bulunduğumuz zaman dilimi bu yorumlamanın haklı bir izah etme olduğunu gösteriyor.

Daha önce yaptığımız haberlerde Samsung’un Galaxy S21 serisini 2021’in ocak ayında, yani bundan birkaç hafta sonradan tanıtmasının beklendiğini söylemiştik. Hatta bu iddiaya ek olarak belirli bir tarih verildiğini, o tarihin de 14 Ocak olduğunu belirtmiştik. Vakit bu dek yakın olunca Samsung’dan heyecan verici direktifler peşi sıra gelmeye başladı. Son olarak şirket, yeni seride bizi karşılayacak Exynos 2100 serisi için bir video paylaşmıştı.

Comments
To Top