Haber

Samsung Galaxy S21 Ultra ve Galaxy A52 4G, Geekbench’te Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S21 Ultra ve Galaxy A52 4G, Geekbench'te Ortaya Çıktı

Yeni süratli giriş oluşturacağı düşünülen zeki telefon üreticilerinden bir her birine olan Samsung‘un 2021’in başlarında yeni amiral gemisi Galaxy S21 serisini tanıtması bekleniyor. Ocak ayındaki Unpacked etkinliğinde tanıtılması beklenen Galaxy S21 serisinin Galaxy S21 Ultra modeli, bazı özellikleriyle birlikte Geekbench’te ortaya çıktı.

Oysa Samsung’un yeni yılda çıkaracağı cihazlar aralarında Geekbench’te beliren tek cihaz Galaxy S21 Ultra da değil. Keza Galaxy A52 4G varyantı da Geekbench’te görüldü. Peki, bu cihazların ortaya çıkan özellikleri neler oldu?

Samsung Galaxy S21 Ultra ve A52 4G’nin ortaya meydana çıkan özellikleri

samsung galaxy s21 ultra

İlk olarak Galaxy A52 Ultra ile başlayalım: SM-A525F model numarasına sahip olan aygıt, gücünü Snapdragon 720G işlemciden alacak. Qualcomm’un bu sekiz çekirdekli işlemcisinin saat hızı 1,8 GHz olacak. Telefonda hem 8 GB RAM yer alacak.

Geekbench testinde tek çekirdekte 549, çoklu çekirdekte 1.704 puan bölge Galaxy A52 4G, Android 11 tabanlı One UI ile birlikte kullanıcılarına sunulacak. Geekbench’te ortaya çıkan bilgiler arasında yer almasa da telefonun 128 GB dâhili depolama alanına sahip olacağı da ifade ediliyor.

Galaxy A52 4G’den sonra sıra Galaxy S21 Ultra’da. SM-G998B model numarasını içeren cihaz, sekiz çekirdekli Exynos 2100 işlemciden gücünü alacak. 12 GB RAM kapasitesine sahip olan aygıt, Android 11 ile birlikte gelecek.

Samsung, Galaxy S cihazlarını bazı pazarlarda Snapdragon, bazı pazarlarda ise Exynos işlemcilerle satışa sunuyor. Bu pazarlardan bir tanesi de Samsung için epeyce kayda değer bir pazar olan Hindistan’dan. Dolayısıyla bu modelin çok uzak olmayan bir tarihte Hindistan’da satışa sunulacağı varsayım ediliyor.

Comments
To Top