Haber

Samsung Galaxy S21 Ultra, ‘En Güçlü Optik Yakınlaştırma Sistemine’ Sahip Olacak

Samsung Galaxy S21 Ultra, 'En Güçlü Optik Yakınlaştırma Sistemine' Sahip Olacak

Geçtiğimiz saatlerde Samsung’un 2021 yılında çıkaracağı Galaxy S21 serisinde yer alacak tüm modellerin özelliklerini sizlerle paylaşmıştık. Üç öbür modele konut sahipliği yapacak süratli, Qualcomm’un Snapdragon 875 / Exynos 2100 işlemcisine sahip olacak. Akıllı telefonların RAM ve depolama değerleriyse şu lahza için bilinmiyordu.

Bunun yanı sıra Galaxy S21 serisindeki modellerin nasıl bir kamera kurulumuna sahip olacakları da paylaşılan özellikler arasındaydı. Oysa telefonların kamera özellikleri detaylı bir şekilde verilmemişti. Meşhur ad Ice Universe, bugün yaptığı paylaşımdaysa Galaxy S21 Ultra’nın kamera özelliklerini paylaştı.

Samsung Galaxy S21 Ultra’nın yakınlaştırma performansı üstteki düzey olacak:

samsung galaxy s21 ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’ün paylaşımına kadar daha önce de açıklandığı gibi 108 MP’lik bir esas kamerayı taşıyacak. Telefon, 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera ve 2 telefoto kameraya da ev sahipliği yapacak. Samsung’un iki telefoto kamerasından birisi 3x optik, birisiyse 10x optik ‘süper’ telefoto olacak.

Samsung Galaxy S21 Ultra’da yer alan iki telefoto kamerası da %130 daha büyük piksel ve çift piksel otomatik odaklama sunacak. Bu sayede Samsung, 100X Space Zoom özelliğine her yerde yer verecek. aynı zamanda telefon, lazer otomatik odak özelliğine sahip olacak.

samsung galaxy s21 ultra

Kameranın detaylarına daha da indiğimizdeyse ortaya Samsung’un gerçek bir canavar yaratacağı gerçeği çıkıyor. Ice Universe, Samsung Galaxy S21 Ultra’daki optik yakınlaştırmanın bugüne kadarki en zinde optik yakınlaştırma olacağını belirtti. Paylaşıma tarafından her iki telefoto sensörünün de pikselleri 1,22 mikrometre boyutunda olacak.

Yani Samsung, yeni amiral gemisinde Samsung Galaxy S20 Ultra’dan 0,8 mikrometre daha büyük piksel sunacak. Bu da piksellerin daha pozitif ışığı yakalamalarının önünü açacak. Yakalanan ışığın miktarının artmasıyla birlikte Samsung Galaxy S21 Ultra’daki yakınlaştırma performansı da aynı oranda iyi olacak.

Comments
To Top