Haber

Samsung, Galaxy S21 Serisiyle Bixby Voice ile Tuş Kilidi Açma Özelliğini Geri Getirecek

Samsung, Galaxy S21 Serisiyle Bixby Voice ile Tuş Kilidi Açma Özelliğini Geri Getirecek

Günümüzde zeki telefonumuzun tuş kilidini başlatmak için pat diye artı yol bulunuyor. Kullanıcılar, kendi tercihlerine kadar tuş kilidinin parmak izi okuyucusuyla, yüz taramasıyla, şifreyle, PIN’le ya da bir desenle açılmasını sağlayabiliyor. Ama Samsung, tuş kilidine yeni bir çözüm getirmeyi düşünüyor.

Güney Koreli teknoloji devinin sunacağı yeni nitelik, fiilen tamamiyle yeni olmayacak. Zira şirket, bu özelliği daha önce de akıllı telefonlarında sunmuş ancak kaldırmıştı. Bahsettiğimiz özellik Bixby Voice kullanarak tuş kilidi açmaktı. Son haberlere göre Bixby ile tuş kilidi açtırmak önümüzdeki yıldan itibaren Samsung telefonlarda yer alacak.

Bixby Voice ile tuş kilidi açma geri geliyor:

bixby

SamMobile’ın haberine göre Bixby Voice ile tuş kilidi açma özelliği, Galaxy S21 serisiyle birlikte çıkış yapacak OneUI 3.1 sürümünde sunulacak. Özellik, daha önceki versiyonlarda telefona ‘Hi Bixby‘ diyerek tuş kilidi açmamızı sağlıyordu. Her Yerde hayatımıza dönecek bu nitelik muhtemelen yeniden aynı şekilde çalışacak.

Bixby Voice ile zeki telefonunuzun tuş kilidini açtırmak elbette bir takım kullanıcılara güvensiz gelecektir. Ancak bu özellik elimizi telefona götüremediğimiz veya yüzümüzü gösteremediğimiz durumlarda fazlasıyla işe yarayan bir özellik olabilir. Keza Samsung’un o kadar de kullanılmayan Bixby’si daha artı kullanılabilir.

Bu özelliği uzun vakit sonra öncelikle göreceğimiz Samsung Galaxy S21 serisininse ne vakit tanıtılacağına dair demin devlete ait bir izah etme yok. Ama daha önce ortaya atılan bir güya Samsung, yeni zeki telefon serisini ocak ayında tanıtmayı planlıyor. Tabii bunun bir iddia olduğunu unutmamak gerekiyor.

Comments
To Top