Haber

Samsung Galaxy S21/S30 Ailesinin Çıkış Tarihi Dahil Önemli Detayları Açığa Çıktı

Samsung Galaxy S21/S30 Ailesinin Çıkış Tarihi Dahil Önemli Detayları Açığa Çıktı

2020 yılının sonuna yaklaşmamızla birlikte gözler, Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘a döndü. Çünkü şirket, önümüzdeki birkaç ay içerisinde en yeni amiral gemisi telefonu olacak Galaxy S21/S30‘u duyuracak. Telefonla ilgili olarak bugüne dek meydana çıkan bir takım bilgiler olsa da sektörün kayda değer isimlerinden Jon Prosser, yaptığı son açıklamalarla bombayı patlattı. 

Prosser, Samsung’un yakında olacak olan amiral gemisi telefonlarının keza çıkış tarihini keza de ismini açıkladı. Bu bağlamda, eğer Galaxy S30 ismi size daha yakın geliyorsa üzgünüz; bunun için 10 sene daha beklemeniz gerekecek. Çünkü Prosser’a göre Samsung, yeni amiral gemisi telefonunu Galaxy S21 ailesi olarak lanse edecek. Prosser, Galaxy S21 ailesinin üç model olarak karşımıza çıkacağını söylüyor.

Samsung Galaxy S21

Prosser, Galaxy S21 ailesinin çıkış tarihini de açıkladı. Bu açıklamalara tarafından Samsung, 14 Ocak 2021‘de “Galaxy Unpacked” isimli bir etkinlik düzenleyip, Galaxy S21 ailesini tanıtacak. Diğer Taraftan şirket, telefonların ön sipariş programını da aracısız başlatacak. Telefonun, ön sipariş zarfında tüketicilere ve perakende mağazalarına ulaşması ise 29 Ocak‘ta başlayacak.

Bu Vesileyle, Prosser’in açıklamaları bunlarla da sınırlı yok. Sızıntı sahibi, Samsung’un yeni amiral gemisi telefonlarının renklerini de açıkladı. Buna göre tüketiciler, Galaxy S21 ailesine siyah, beyaz, gri, gümüş, mor ve pembe renklerde sahip olabilecekler. Ancak bu konuda öğrenilmesi gereken hala çok artı şey var. Samsung, her rengi her modelde sunmayabilir.

Samsung Galaxy S21

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonlarının bir takım teknik özellikleri de gün yüzüne çıktı. Buna kadar bu telefonlar, bazı lokasyonlarda Qualcomm’un Snapdragon 875 işlemcisinden şiddet alarak, bazı lokasyonlarda ise Exynos 2100 işlemcisinden zorlama alarak satışa sunulacak. Tıpatıp Galaxy S20 ailesinde olduğu gibi yeni modeller de ekranın üstteki ve orta kısmına yerleştirilmiş deliklerle gelecek. Ayrıca iddialara tarafından Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus’ta üçlü, Galaxy S21 Ultra’da ise dörtlü arka kamera kurulumu bulunacak.

Comments
To Top