Haber

Samsung Galaxy S21, Rekorları “Tazeleyecek” Bir Ekranla Gelecek

Samsung Galaxy S21, Rekorları "Tazeleyecek" Bir Ekranla Gelecek

Samsung’un çıkaracağı yeni amiral gemisi Galaxy S21‘in dış görünüşünün nasıl olacağıyla ilgili zihin sahibi olmamızı sağlayacak yeni görseller ortaya çıktı. Cihazla ilgili görselleri paylaşan birey ise zeki telefonlar konusunda epeyce güvenilir kaynaklardan bir adam başına olan Ice universe oldu.

Ice universe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Samsung’un yeni amiral gemisinin reel hayatta nasıl olabileceğini belirten modelleri sundu. Yeni görseller, daha önce ortaya meydana çıkan render görselleriyle de oldukça benzerlik gösteriyor.

Galaxy S21 serisinin neye benzeyeceğini bildiren modellemeler

samsung galaxy s21 serisi modellemeleri

Yukarıdaki görselin en sağ tarafında acayip bir kamera modülüne sahip Galaxy S21 görülüyor. Bu modelleme, yukarıda da bağlantısını verdiğimiz haberimizdeki render görseliyle örtüşüyor. Keza birbirini doğrulayan bu iki görselden yola çıkarak Galaxy S21’de Galaxy S20’deki dikdörtgen kamera modülünün kullanılmayacağını da söyleyebiliriz.

Hem Galaxy S21 serisinin kıvrımlı kenarlarıyla ilgili de farklı alanlara yönlendirilmiş söylentiler ortaya çıkmıştı. Buna tarafından Galaxy S21 Ultra‘nın Galaxy S21 ailesindeki kıvrımlı ekrana sahip tek model olacağı Galaxy S21 ve Galaxy S21+’ın ise düz paneller kullanacağı dile getirilmişti.

samsung galaxy s21 serisi modellemeleri

Ice universe, keza attığı diğer bir Tweette, Galaxy S21 Ultra’nın çoğu rekoru “yenileyeceğini” söyledi. Tabii bu da akıllara ilk olarak telefonun ekran tazeleme/yenileme oranını getiriyor. Şu başlıca dek ortaya meydana çıkan söylentilere 120 Hz ekran tazeleme oranına sahip olacağı dile getirilmişti. ASUS ROG Phone 3, 144 Hz’lik ekrana sahipti, Ice universe’ün iddiasından yola çıkarak Samsung’un 144 Hz’i geçmeyi planladığını söyleyebiliriz.

Galaxy S21’a ait üç modelin de Galaxy S20 serisindeki eşlenikleriyle aynı boyutlara ve çözünürlüklere sahip olması bekleniyor. Dolayısıyla buradaki kilit noktanın, ilk olarak Galaxy Note20 Ultra‘da gördüğümüz LTPO teknolojisi olması olası. Bu teknoloji, akıcı tazeleme oranı doğru batarya ömründen tasarruf sağlıyor.

Galaxy S21’in, iPhone 12 ile rekabet etmek için umulandan erken şekilde, önümüzdeki ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Dolayısıyla ortaya atılan tüm bu söylentilerin ne kadarının içten olduğunu yeni yılın ilk ayında öğrenebileceğiz.

Comments
To Top