Haber

Samsung Galaxy S21 ile Bixby’nin katlanma veya susma zamanı geldi

Samsung Galaxy S21 ile Bixby'nin katlanma veya susma zamanı geldi

Bugün Samsung, Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra’yı tanıtacak (Zune’dan ilham alan kahverengi olanı alacağım teşekkürler). S line telefonlarda normalden birkaç ay önce oluyor, fakat aksi takdirde süreklilik aynı kalacak.

İşte akıcılık. Samsung, Qualcomm’un en yeni yongaları ile kapıdan çıkan ilk büyük Android üreticisi olacak, bu sefer Snapdragon 888 ile. Samsung, görünmeyecek değin büyük pazarlama bütçesini ve uzun süredir sürekli taşıyıcı ilişkilerini, eğer isterseniz varsayılan seçenek olarak görülmesini sağlamak için kullanacak. birinci sınıf Android telefon – bilhassa bu satın alma işlemini ABD’deki bir taşıyıcı mağazasında yapıyorsanız.

Senaryonun öteki bölümleri mutlaka garanti edilmez, ancak güvenli bahislerdir. Muhtemelen telefonlar, dengeli ve kabiliyetli olacaklar. Samsung, doğrulamak için dikkatli testler gerektiren büyük kamera iddialarında bulunacak. Ve şüphesiz Samsung’un OneUI yazılımının kesintisiz sallanan sarkacı, aşırı yüklenmeye dürüst devam edecek.

İşlemci okuyorsunuz, Dieter Bohn kadar yazılan bilgisayarlar, yazılım ve teknoloji hakkında bir haber bülteni.

İşlemci haber bültenlerinin arşivini buradan okuyabilir ve burada The Verge’nin bütün harika videolarına abone olabilirsiniz! Abone Ol

Abone olarak, The Verge’den günlük bir haber bülteni almayı kabul etmiş olursunuz The Verge sponsorlarından ve / veya ortaklarından nadiren gelen mesajların yanı sıra günün en çok okunan hikayelerini vurgulayan bir birim.

Senaryonun bu son kısmı beni şu konulardan biri hakkında düşündürdü içindeki yinelenen karakterler: Bixby. Samsung’un dijital asistanı 2017 yılında Galaxy S8 ile piyasaya sürüldü. Tekrar diğer bir dijital asistandı, fakat Dan Seifert’in o zamanlar yazdığı gibi, onu Alexa, Siri ve Google’dan ayırmaya muavin olan fazla net ve bir havale sahipti. Samsung, Bixby’yi genel amaçlı, her şeyi haberdar olan ve yapan bir asistana dönüştürmeye çalışmıyordu. Odak noktası vardı:

Samsung, çiğ cihaz öğrenimi gücü ve büyük miktarda bilgiyi parmaklarınızın ucuna getirme laf konusu olduğunda Google, Microsoft, Amazon ve diğerleriyle rekabet edemeyeceğini biliyor. Bixby’yi daha basit bir görevi çözmek için kullanmak, bu şirketlerin büyük ölçüde görmezden geldiği bir görev. Bixby her şeyin asistanı olmaya çalışmayacak. Bunun yerine, bu diğer hizmetleri tamamlayan “parlak asistan” olacaktır.

Bu doğrusu uygulanabilir bir strateji miydi? Kim bilir! Şüphesiz Samsung’un yazılımla yaptığı şeyi fazla seri bir şekilde yapan Samsung değil: özellik sarsıntısına teslim. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Bixby, fiilen olmaması için tasarlandığı şeye dönüştü: Google Asistan’ın daha kötü bir sürümü.

Samsung, Bixby’yi zorlamaya çalıştı. Bunun için özel bir düğme oluşturdu. sonra bu düğmeyi bıraktı, fakat kuvvet düğmesine uzun bir basmaya atadı. Bixby rutinlerini oluşturdu (Bixby’nin esas amacı ile ilgili). Ama sonra Bixby’yi başlıca ekranın solunda yaşamış bir içerik akışıyla ilişkilendirdi. Ve katiyen fiilen gönderilmeyen egemen akıllı Bixby hoparlörlerini duyurdu.

Vergecast’te Bixby’nin ayakkabı giyen ve bununla birlikte bir uşak olduğu konusunda bir şakamız var. İyi niyetli ve hoşnut etmeye hevesli, fakat sonuçta etrafta fazla fazla tökezliyor ve meşrubat servisi yapmak ya da kapıyı açılmak, pabuç giymek bir köpek olduğu için bir iş çıkarmıyor.

https: //bixbyshoes.tumblr .com / post / 171592540108

Ayakkabı demişken, kendinizi Samsung’un yerine koyun. Niçin Bixby’yi geliştirmeye devam ediyor? Aklıma sadece iki niçin var, biri iyi diğeri kötü.

İyi neden: Google ve Android’e aleyhinde korunma.

Her ihtimale karşısında kendi dijital asistanınızın süzülmesini sağlamak dehşet bir akıl değil. Başka bir şey değilse, Google’a Samsung’un sahiden uzaklaşıp kayıtlı görüşmelerde Tizen ve Bixby yapmaya hevesli olduğuna dair bir sinyal olarak hizmet edebilir.

Bu iyi bir niçin – ya da en azından bulabildiğim kadarıyla iyi bir nedene yakın – fakat reel niçin bu mu bilmiyorum. Sanırım gerçek nedenin fena nedenle benzer ve aynı: Samsung hala, bunca sene daha sonra ve bütün başarılarından sonradan Apple olmaya çalışıyor.

Apple elde etmek, bir sona sahip olmanın kısaltmasıdır- Kullanıcılarınızın yaşadığı ve hizmetlerinizi soluduğu ve böylece ürünlerinize kilitlendiği uçtan uca ekosistem. Bütünsel, her şeyi kapsayan bir ekosisteme sahip olacaksanız, tüm temelleri kapsamanız gerekir, yani: Bixby.

Ve keza: kendi fitness hizmetiniz. Ve kendi sağlık uygulamanız ve bağlantı ekosisteminiz. Kendi Bluetooth kulaklık aileniz. Kendi izleyici etiketiniz (Apple, izleyici etiketini duyurmadan önce). Kendi tabletleriniz. Kendi müzik hizmetiniz. Kendi haber servisiniz. Ve bunun gibi.

Bunların hepsi, Samsung’un ya denediği veya şu anda faal olarak yapmaya çalıştığı şeyler. Bazıları doğrusu başarılı! Samsung’un Galaxy Buds serisi bugün, her birinin kendine özgü net bir nedeni olan ve her biri oldukça iyi (yeni Galaxy Buds Pro’nun koklamayacağı varsayılırsa) üç öbür kulaklık çeşidinden oluşacak.

Sinir bozucu olan şey, Samsung’un o kadar fazla şeyde olması ve bu şeylere biraz daha eğilirse, daha yenilikçi ve garip bir yol çizebilir.

Yalnızca bir örnek için Samsung DeX’i ele alalım. Telefonunuzu TV veya monitör gibi daha büyük bir ekrana bağlamanıza ve tam bir masaüstü arayüzü elde etmenize ihtimal sağlayan şey budur. Gerçekten fantastik ama sanırım sık kullanılan bir özellikten fazla bir teknoloji demosu. Oysa bu S21 telefonlarda yer alacak Snapdragon 888, birçok yönden bu sene Arm tabanlı Windows dizüstü bilgisayarları çalıştıracak yongalar değin enerjik olacak.

DeX ile, Apple’ın yıllarca ulaşamayacağı, eğer Samsung bunu çözebilirse, keşfedilmemiş bir potansiyel var. Bunun yerine, Döşeme yarı izleme etiketlerini Apple yapmadan önce kapıdan çıkarmak için çaba harcıyor.

Samsung, ileride olduğu yere azıcık daha pozitif, ne eyvah oysa geride olduğu yere birazcık daha az odaklanırsa, fazla daha heyecanlandırıcı ürünler ortaya çıkarırdı.

İşte bu yüzden onu çağırıyorum: Bixby ile yaşadım. Samsung, onu Siri’yle (hain bir çubuk!) Yakalayamazsa veya onu daha odaklanmış köklerine geri getirmenin bir yolunu bulamazsa, onu çiftliğe gönderme zamanı gelmiştir.

Ufak bir umut ışığı var. Jimmy, Promo’nun Samsung’un OneUI Android sürümünün yeni sürümünü sızdırması, kullanıcıların ana ekranlarında Google özet akışı ya da Samsung Bedava yayınlama aralarında tercih yapabileceklerini gösteriyor.

Samsung’un Android’in üstündeki kullanıcı arayüzü var. iki sırık aralarında bir sarkaç gibi sallandı. Birkaç sene her tarafında özelliklerle ve garip kullanıcı arayüzüyle fazla yüklenir, arkasında sarkaç, daha pak, daha basit bir kullanıcı arayüzüne geri dönmeden önce yayının sonunda orada asılı kalır. Sarkacın geri dönme zamanı geldi. Ve bu, Bixby’nin gitmesine izin verme zamanının geldiği anlamına geliyor.

CES’in sonuncusu

Bütün bu CES duyuruları teknik olarak mı yahut bazıları yalnızca CES’e bitişik mi? CES adamakıllı sanal olduğunda, olayların meydana geldiği bir durum mı yoksa yalnızca bir ruh hali, bir fikir durumu mu? Bu şeylerin teknik olarak CES’in bir parçası olup olmadığını belirleme konusundaki yetersizliğimi örtbas etmek için felsefi ikilemler hakkında şakalar mı kullanıyorum?

Bazen soruların cevapları olmayabilir. Bu dünyada doğrusu tek bildiğimiz, lazer projektörlerin hala gerçekten olağanüstü olduğu.

Asus’un latte’si kahve ve süt yerine film dağıtıyor < strong>. Bu ufak projektör / hoparlör şeylerinden birinin Anker / Nebula versiyonuna sahibim ve gezi ederken çantama attığım en iyi şeylerden biri (mesela seyahat ettiğimde).

Nebula’nın Android TV sürümü eski, buggy ve eksik bir şekilde desteklendiği için buna dinmek isteyebilirim.

LG’nin en yeni 4K lazer projektörü AirPlay’i destekliyor İkisi 2.999 ABD Doları .

LG’nin yeni oyun monitörü grubu HDMI 2.1 ile 4K / 144Hz panel içerir .

Ama bekleyin, Asus’un HDMI 2.1 bağlantı noktalarına sahip daha da pozitif oyun monitörü var .

Asus’un yeni Chromebook CX9’u askeri düzeyde sağlamlık sunuyor .

Asus’un 2021 dizüstü bilgisayar serisi iki yeni çift ekranlı ZenBook içerir . Keyboard In The Front kulübüne yeni bir aza katılır!

ZenBook Duo serisinde yeniyseniz, dizüstü bilgisayarlarda ana ekranın (olağan ekran) yanı sıra ekranın üstteki yarısına yerleştirilmiş ikincil bir ekran (ScreenPad Plus) bulunur. e klavye seti. Üstünde herhangi bir şey yapacak dek büyük değil, fakat dikkat dağıtıcı unsurlarınızı (Twitter, Discord, vb.) Asıl egzersiz alanınızdan uzaktan tutmak için üstüne yükleyebilirsiniz. Adobe’nin de dahil olduğu bir takım programlar, ScreenPad’e özgü arayüzler de sunar.

MSI’nin 2021 oyun dizüstü bilgisayarları, Nvidia’nın RTX 3000 serisi mobil grafik kartlarını ve Wi- Fi 6E desteği . Monica Chin

MSI, 2021 yılının başlarında portatif oyun dizüstü bilgisayar serisini Çarşamba günü CES sırasında tanıttı.

Gelişmiş kare hızlarına ve ışın izlemeye ek olarak, bu çipler, yeniden boyutlandırılabilir BAR teknolojisi dahil elde etmek üzere Nvidia’nın en yeni özelliklerini sunacak. Ayrıca Wi-Fi 6E için destek alıyorlar.

MSI’nın yeni Creator 15’i RTX 3000 grafiklerle geliyor . Monica Chin

Creator 15, CES 2021’de piyasaya sürüldükten daha sonra Nvidia’nın yeni RTX 3000 grafiklerini benimseyen oyun ve içerik üretici odaklı dizüstü bilgisayarların en sonuncusu. Bu dizüstü bilgisayarlar, ince oyun ve içerik dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış üçüncü nesil Nvidia’nın Max-Q tasarımını kullanacak. Yeni GPU’lar hem reel zamanlı olarak CPU, GPU ve GPU belleği arasındaki gücü dengelemek için suni zekadan yararlanan yeni bir Dynamic Boost 2.0 teknolojisi içerir.

MSI’ın yeni GE76 Raider Dragon Sürümü Tiamat, eski bir tanrıçaya bir övgüdür . 1. Sürüm Dungeons & Dragons oynayan 10 yaşındaki ben, bir gün orada olacağını bilseydi onu kaybederdim Tiamat temalı bir dizüstü oyun bilgisayarı olun.

CES 2020’nin en iyi teknolojisi: Hemen neredeler?

Daha pozitif The Verge’den

Chill imbibes: patlayan rahatlama içecekleri işinin içinde . Liz Lopatto’dan harika bir nitelik.

Cevap burada.

Apple’ın birincil büyük ırksal anapara yatırımları aralarında bir Detroit geliştirici merkezi ve HBCU teknoloji merkezi bulunuyor .

Intel önümüzdeki ay CEO’sunu değiştiriyor .

Ring, video akışlarınızı korumak için uçtan uca şifreleme ekler .

Google, Android koronavirüs izleme gecikmeleri için ayar yolda .

Nvidia ve AMD büyük GPU sıkıntısını gideriyor üçlü> .

.

Comments
To Top